Вер 082010
 

До Вищого адміністративного суду України надсилається позовна заява, мета якої – змусити ВРУ оприлюднити звіт про виконання свого річного кошторису.

Відповідно до ст.3 Конституції України “держава відповідає перед людиною за свою діяльність” і навряд чи можна говорити про якусь відповідальність держави в цілому допоки не почне відповідати те, що зветься “законодавчим органом”, тобто Верховна Рада України.

Не так давно спільними зусіллями з народним депутатом Лесею Оробець громадяни примусили (http://maidanua.org/static/news/2010/1273598994.html) ВРУ вперше в історії оприлюднити Кошториси на 2009 та 2010 роки.

Проте (див.скан нижче) ВРУ вустами (тобто авторучкою, котрою проставлено підпис на відповіді на запит) голови свого Регламентного комітету відмовила у задоволенні запита про надання звіту про виконання кошторису за 2009 рік. Аргументація відмови виглядає просто абсурдною, адже за ст. 6 та 19 Конституції України жоден державний орган не має права щось “самостійно вирішувати”, будучи зобов’язаним керуватися лише Конституцією (тобто, у контексті – “відповідати за свою діяльність”) та законами (у контексті – Законом “Про інформацію”, котрий зобов’язує надавати на запити громадян, інформацію, котра не має режиму обмеженого доступу – при тому, що для звіту про виконання кошторису ВРУ такого режиму не встановлено жодним законом).

Відтак – ВРУ напросилася на позовну заяву, котра, за новими правилами зміненого Кодексу адміністративного судочинства, має розглядатися у Вищому адміністративному суді України.

Текст позовної заяви – у додатому файлі.

“Громадяни мають право знати про державу все, окрім інформації, від якої вони, здійснюючи установчу владу, самі відмовляються в інтересах національної безпеки. А про політичну діяльність – все”.


Позов кошторисний-1.doc

71.50 Kb
ВРУ-1.jpg
ВРУ-2.jpg


Print Friendly, PDF & Email