Бер 222010
 

З часів стародавнього Єгипту чиновницька бюрократія була об’єктом насмішок і серцевих нападів. Фантастичний «Ревізор» «українського поета» Миколи Гоголя до цього часу не сходить зі сцен театрів. А чиновники, пройшовши еволюцію від писака і папірусу до ноутбуків і Твіттеру залишилися такими ж закритими і такими ж глухими до голосу тих, на чиї податки вони живуть.

В рамках проекту «Громадський моніторинг відкритості органів місцевої влади в сфері місцевих бюджетів» Коаліцією громадських організацій «Своє» було направлено 126 запитів до керівників районних державних адміністрацій та районних рад, голів міських, селищних та сільських рад. Частина керівництва відповіді проігнорувала, частина надала повні та вичерпні відповіді. А була ще одна частина, котра вирішила перейняти лаври знаменитої рубрики «Перця» «Страшне перо – не в гусака». Залишимо на певний час порушення цими «діячами» українського законодавства, та Конституції. Вчитаймось у тексти, глибини думки якої не завжди може осягнути простий смертний:

– Розглянувши Ваше звернення, Теребовлянська міська рада повідомляє, що дана інформація яку Ви просите надати є конфіденційною і може бути надана на вимогу суду. (Міський голова м. Теребовлі І. Шабат).

– Райдержадміністрація розглянула Ваш запит щодо надання інформації. В зв’язку з фінансовою кризою та недостатнім фінансуванням видатків на утримання установи і великим об’ємом інформації Ви можете ознайомитися з нею в райдержадміністрації. (Перший заступник голови Борщівської районної державної адміністрації О. Манюк).

– Згідно ст..32 Закону України «Про інформацію» інформаційний запит не може бути звернений до органів місцевого самоврядування, щодо надання письмової інформації та доступу до офіційних документів, а тому Вам відмовлено у задоволенні інформаційного запиту. (Селищний голова смт. Микулинці Р. Ваврух).

– На Ваш лист районна державна адміністрація повідомляє, що матеріали по районному бюджету постійно публікуються в районній газеті «Гомін Волі». У зв’язку з незадовільним фінансуванням райдержадміністрації на господарські потреби та відсутність паперу немає можливості направити Вам копії інших документів. (Голова Підволочиської районної державної адміністрації В. Олійник).

– На Ваш лист Козівська селищна рада повідомляє, що відповідно до ст..38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» надання інформації, а також надання копій документів селищної ради є виключно прерогативою правоохоронних органів, прокуратури, органів суду, юстиції, служби безпеки, внутрішніх справ адвокатури і Державної кримінально-виконавчої служби України. (Селищний голова смт. Козлова В. Колісник).

– …. Стосовно питань Вашого запиту повідомляємо, що інформація з них буде надана після отримання Вашої згоди на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням запиту та наданням письмової інформації, як це передбачено ст..36 ЗУ «Про інформацію». (Голова Козівської районної державної адміністрації Ю. Пудлик).

– На Ваш лист повідомляю, що…. на даний час ми працюємо тільки по тимчасових кошторисах, які нам не дають можливості закупити достатню кількість для виконання всіх канцелярських потреб. А тому Ви змогли б своїм представником наочно вивчити доступну документацію. (Селищний голова смт. Гримайлів О. Примак).

– У відповідь на Ваш інформаційний запит Збаразька міська рада інформує, що для задоволення Вашого запиту необхідно здійснити значний обсяг роботи та понести матеріальні витрати, пов’язані з виготовленням великої кількості копій документів, які згідно із ст.. 36 ЗУ «Про інформацію» відшкодовуються запитувачами. Оскільки працівники міської ради досить таки завантажені роботою по виконанню своїх безпосередніх обов’язків а кошти на придбання канцтоварів дуже обмежені, рекомендуємо Вам направити свого представника для ознайомлення з документами та виготовленням необхідних копій. (Міський голова м. Збаража М. Бочаров).

– Районна державна адміністрація повідомляє, що Ваш запит розглянуто. Райдержадміністрація є місцевим органом виконавчої влади і фінансується з державного бюджету. Оскільки, державний бюджет на 2010 рік Верховною Радою України ще не прийнятий, тому фінансування райдержадміністрації здійснюється в недостатній мірі, зокрема коштів не вистачає на офісний папір. Враховуючи вищенаведене, рекомендуємо Вам ознайомитися із зазначеними документами безпосередньо на місці. (в.о. голови Теребовлянської районної державної адміністрації С. І. Поперечний).

– На Ваш запит повідомляємо, що у зв’язку з завантаженістю працівників апарату селищної ради та відсутністю копіювальної та вільної оргтехніки немає можливості надати такий великий об’єм необхідної Вам письмової інформації. Тому пропонуємо відрядити уповноваженого працівника до Великобірківської селищної ради для підготовки необхідної Вам інформації, якому буде забезпечено повний доступ до офіційних документів. (Селищний голова смт. Великі Бірки О. Даннікова).

– Враховуючи великий об’єм роботи в працівників апарату селищної ради збір необхідної Вам інформації займе надто багато часу та перешкодить ритмічній роботі апарату селищної ради, який за своєю кількістю і так є невеликим. Крім того, надати копії та оригінали різних документів часто вимагають правоохоронні органи, прокуратура, КРУ. Це постійно відволікає спеціалістів селищної ради від основної роботи. (Селищний голова смт. Підволочиськ Б. Діденко).

– Ваш запит про отримання письмової інформації та доступ до офіційних документів Борщівською міською радою розглянуто, в зв’язку з чим повідомляємо, що задоволити Вам запит повністю не має можливості, оскільки об’єм переліку питань, які представлено ТМО «Нівроку», потребує виділення окремого часу, коштів та залучення апаратного складу працівників ради, для виконання цього завдання. (Міський голова м. Борщів І. Башняк).

– Повідомляємо, що міська рада у своїй роботі керується та будує свою роботу на підставі ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами прийнятими Верховною Радою України, Постановами Кабінету Міністрів України, Указами Президента України, іншими законними і підзаконними документами, що стосуються роботи органів місцевого самоврядування. З метою належної підготовки Вам обґрунтованої відповіді на поставлені запитання про роботу міської ради, просимо направити на нашу адресу повний пакет належно завірених реєстраційних, статутних документів про створення юридичної особи об’єднання «Нівроку» та повідомити в яких засобах масової інформації на теренах України та за її межами буде використана надана Вам інформація. (Міський голова м. Шумськ В. Петлюк).

Не може пересічний громадянин навіть усвідомити у яких нелюдських умовах працює влада. Особливо дошкуляє відсутність паперу, конвертів та скрепок. То ж не питайте їх ніколи і ні про що. Вони працюють! А що саме роблять – таємниця велика, котру не змогли навіть фараони розгадати. Хоча… Від фараонів піраміди залишилися. Від наших чиновників залишаться лише відписки.

Підготувала Оксана Кулинич

22.03.2010 — “Майдан”Print Friendly, PDF & Email

  1 коментар to “Не запитуйте нічого… ВОНИ працюють?”

  1. […] викладені у публікації “Не запитуйте нічого… ВОНИ працюють?” отримали реакцію голови Тернопільської ОДА пана Юрія […]