Січ 272011
 

20 січня 2011 року Вищий господарський суд України поставив крапку у спорі МБО «Екологія-Право-Людина» (далі – ЕПЛ) із найбільшим цементним заводом Львівщини щодо документів про вплив діяльності заводу на стан навколишнього природного середовища. Своїм рішення суд зобов’язав забруднювача надати ЕПЛ матеріали оцінки впливу на навколишнє природне середовище проекту «Реконструкція ВАТ «Миколаївцеметн» при збільшенні потужностей виробництва цементу та перевід обертових печей на ВАТ «Миколаївцемент» з природного газу на вугілля та альтернативне паливо» та висновок державної екологічної експертизи цього проекту.

Нагадуємо, що вже декілька років ЕПЛ намагається отримати доступ до цих документів для здійснення громадського екологічного контролю за діяльністю підприємства, оскільки має підстави вважати, що перевід виробництва із природного газу на інші види палива збільшив негативний вплив діяльності заводу на довкілля, а приховування підприємством цієї документації лише свідчить про обґрунтованість наших побоювань.

Таке рішення Вищого господарського суду України є першим у своєму роді, оскільки визнає право громадськості вимагати безпосередньо від підприємств-забруднювачів екологічну інформацію про їх діяльність.

Доступ до даних матеріалів допоможе ЕПЛ у іншому судовому процесі, предметом якого є дозвіл підприємства на викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря. І саме підприємство, і відповідач – Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області – протидіють ЕПЛ у зборі доказів, які обґрунтовують обсяги та види забруднюючих речовин, що викидаються підприємством після реконструкції, а рішення Вищого господарського суду допоможе нам у підготовці доказової бази.

За більш детальною інформацією звертайтесь:
Єлизавета Алексєєва, провідний юрисконсульт ЕПЛ
liza@uoregon.edu; epac@mail.lviv.ua
тел. (032) 243 – 38- 88

http://epl.org.ua/novini/anons/backPid/1/article/3603/Print Friendly, PDF & Email