Вер 202010
 

Сьогодні троє керівників херсонських громадських організацій подавали заяву такого змісту на адресу Херсонського міського голови:

ЗАЯВА ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ МЕРЕЖІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ УКРАЇНИ
Міському голові В. Сальдо

Громадські організації, які входять до Херсонської обласної мережі Громадянської Асамблеї України, глибоко стурбовані та обурені ситуацією, що склалася навколо проведення заходу з назвою «Щорічний звіт міського голови», який відбувся з грубим порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування», Європейської Хартії про місцеве самоврядування та загальновизнаних людських норм.

На щорічний звіт не пускали відомого громадського діяча, правозахисника, голову Херсонського обласного відділення Комітету виборців України, члена Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації, незалежного журналіста Дементія Бєлого, а потім відбулось його побиття, коли він пройшовши до залу, заявив про те, що на звіт не пускають людей, в тому числі депутатів.

Ми вважаємо не припустимим порушення законодавства України про місцеве самоврядування та головних його принципів: законності; гласності; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.

Сам «Шорічний звіт» відбувся, в порушення законодавства України (ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування»), перший раз за три роки, а, фактично за чотири, бо перший звіт за 2006 рік проводився у 2007 року в форматі простої прес-конференції.

Також, в порушення тієї ж статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка чітко вказує на те, що зустріч є відкритою, даний звіт проводився фактично в закритому режимі, адже вхід був тільки за запрошеннями та ніяких повідомлень про проведення звіту міського голови не було в жодних періодичних виданнях.

Ми вимагаємо припинити перекручування фактів з боку офіційних органів Херсонської міської ради, яка мужній громадянський поступок Дементія Бєлого називає провокацією.
На захід до театру Д. Бєлого не пускали, незважаючи на пред’явлення ним посвідчення журналіста та заяви про те, що він є головою Херсонської обласної організації Комітету виборців України. Тільки втручання заступника голови ХОДА А. Яценко дало можливість Д. Бєлому увійти до театру.
На заяву Д. Белого, яку він зробив міському голові про порушення прав людей, які хочуть увійти на звіт, реакція була антиправова і дуже далека від норм цивілізованого демократичного суспільства – його виштовхали з зали, а потім побили. Звертаємо Вашу увагу на той ганебний факт, що з зали Д. Бєлого виштовхували заступники міського голови – Ю. Христич, який в брутальній формі з образами накинувся на Д. Бєлого та М. Соловйов.

Ми питаємо міського голову і вимагаємо відповіді на такі питання:
Чому Ви ігноруєте функції гаранта конституційних прав людини в нашому місті – забезпечення вільного доступу на відкриті заходи?
Чому Ви порушуєте законодавство України про місцеве самоврядування та права громади, не звітуючи про свою діяльність три роки поспіль?
Чому Ви замість того, щоб пробачитись перед Д. Бєлим та визнати помилки при організації «Щорічного звіту міського голови», розпочинаєте кампанію цькування Д. Бєлого та тиску на ЗМІ?

Ми вимагаємо:
1. Провести звіт міського голови у відповідності до законодавства про місцеве самоврядування, взявши за аналогію процедуру проведення громадських слухань та підготувати відповіді на питання, які отримані на заході в театрі і на питання, які будуть підготовлені громадськістю міста.
2. Вибачитись перед Д. Бєлим та провести службове розслідування і покарати осіб, які допустили факти грубого поводження з ним.
3. Опублікувати список ЗМІ, які були запрошені на захід у театр.
Херсонська обласна мережа Громадянської Асамблеї України вважає, що багато проблем, які пов’язані з безвідповідальністю влади, ігнорування нею пропозицій, заяв та вимог громадськості лежать, в тому числі, у площині недосконалості Статуту територіальної громади м. Херсона і буде ініціювати його доповнення та перегляд.

Момент передачі заяви у загальний відділ було заплановано зафіксувати фотокамерою, аби розмістити фото в цьому повідомленні.
Але щойно камера була увімкнена, з місця підскочила працівниця (керівниця?) загального відділу, яка настійливо вимагала вимкнути камеру, аргументуючи це тим, що кімната є приміщенням держустанови і в ній зберігаються документи, що містять держану таємницю.

Майдан-Південь вчергове підозрює, що головною державною таємницею України є низький фаховий та культурний рівень чиновників, повне нехтування ними базових принципів прав і свобод.
Але, разом з тим, ми просимо СБУ у Херсонській області перевірити – чи справді документи із державною таємницею знаходяться у загальному відділі, і, якщо так, з”ясувати – чому саме вони там знаходяться.

PA145859.JPG
PA145860.JPG
PA145861.JPG


Print Friendly, PDF & Email