Вер 102010
 

Народний депутат України і перший заступник Голови Комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін звернувся до Голови Служби безпеки України В.Хорошковського з проханням забезпечити доступ суспільства до інформації стосовно жертв репресій тоталітарних режимів, що діяли на території України у 1917-1991 роках, інформує парламентська прес-служба народного депутата України.

Ситуація з обмеженням доступу, у томі числі і через мережу Інтернет, до інформації стосовно жертв репресій тоталітарних режимів, що діяли на території України у 1917-1991 роках, які знаходяться в архівах Служби безпеки України, і з яких зняти грифи, що обмежують доступи до цієї інформації, вже давно вимагає врегулювання або на рівні нормативно-правових актів Служби безпеки України, що, на мою думку, є найкращим виходом, внаслідок специфіки цієї інформації, або, у випадку необґрунтованого небажання це робити, на рівні актів Верховної Ради України.

На думку Юрія Кармазіна, розміщення в мережі Інтернет десятків тисяч фотографій, скажімо учасників українського національно-визвольного руху, більшість, з яких, навіть не була впізнана, було б, хоча б невеличкою даниною відношення Держави до історичної пам’яті людей, які боролися й віддали своє життя за Незалежність України, посаду Голови Служби безпеки якої займає Валерій Хорошковський на цей час, як і можливістю, хоч якось, відчути історичну справедливість родичам цих людей. Тим більше, що це не потягне за собою ніяких фінансових витрат зі сторони органів державної влади.

«Ваш попередник, пише  Юрій Кармазін в листі Голові СБУ Валерію Хорошковському, лише частково відреагував на пропозиції щодо переведення в цифровий формат усіх матеріалів стосовно жертв репресій тоталітарних режимів, що знаходяться в архівах Служби безпеки України, і з яких зняти грифи, що обмежують доступи до цієї інформації та її представлення в Інтернет.

Але представлення інформації лише на комп’ютерах, що знаходяться безпосередньо в приміщеннях Служби безпеки України не дає змогу ознайомитися з нею всім бажаючим громадянам України.

Остання подія із затриманням співробітниками Служби безпеки України історика та директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, знов привернула увагу до питання доступу до такої інформації звичайних громадян.»

Виходячи з вищенаведеного, Юрій Кармазін звернувся до Голови СБУ з проханням:

1. Надати інформацію щодо причин затримання історика та директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

2. Проінформувати щодо організаційно-технічних та фінансових причин, які можуть стримувати зняття грифів, які обмежують доступи до інформації, що знаходиться в архівах Служби безпеки України, стосовно жертв репресій тоталітарних режимів, які діяли на території України у 1917-1991 роках, та оприлюднення в мережі Інтернет тої інформації, з якої вже зняті грифи, що обмежують доступ до цієї інформації. У тому числі й кількісних даних щодо обсягів інформації:

1) з якої вже зняті грифи, що обмежують доступи до цієї інформації;

2) стосовно якої рішення щодо зняття чи залишення таких грифів ще прийнято;

3) щодо жертв репресій тоталітарних режимів, які діяли на території України у 1917-1991 роках, стосовно яких прийнято рішення залишити грифи, які обмежують доступи до цієї інформації.

3. Розглянути можливість розміщення в мережі Інтернет усіх матеріалів стосовно жертв репресій тоталітарних режимів, що знаходяться в архівах Служби безпеки України, і з яких уже зняті грифи, що обмежують доступи до цієї інформації, говориться в інформації парламентської прес-служби Юрія Кармазіна.

тел. 255-30-59

http://www.pzv.lviv.ua/Детальна-інформація/itemid/481.aspxPrint Friendly, PDF & Email