Сер 272011
 

24 серпня, в День Незалежності, члени Донецького обласного осередку «Демократичного Альянсу» на вулицях Донецька розповсюджували буклети, що містять інформацію про Закон України «Про доступ до публічної інформації». Донеччан було проінформовано про можливості використання закону з метою отримання інформації, що стосується всіх сфер життя. Громадяни з зацікавленістю знайомилися з інформаційними буклетами і брали контакти активістів для […]

Сер 262011
 

В апараті Верховної Ради відмовились оприлюднити імена депутатів, як і отримали квартири протягом останньої каденції парламенту.

Про це йдеться у відповіді на запит “Української правди” керівника апарату Верховної Ради Валентина Зайчука.

Сер 262011
 

Секретаріат Кабінету міністрів України вважає, що інформація про рівень заробітних плат чиновників є конфіденційною інформацією. Про це йдеться у відповіді секретаріату Кабінету міністрів на інформаційний запит ІА “НАШ ПРОДУКТ”

Сер 262011
 

Україномовна версія Euronews вийшла у цензурованому варіанті У нещодавно запущеній в ефір україномовній версії телеканалу Euronews у сюжеті про перебіг святкування Дня Незалежності 24 серпня на відміну від англомовної версії відсутня згадка про президента Віктора Януковича у контексті його тривалої ворожнечі з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та судовим процесом проти неї. Зокрема, в англомовній версії Euronews майже не розповідається про перебіг акцій протесту опозиції. Натомість, більше приділяється […]

Сер 262011
 

Інститут Медіа Права запрошує усіх небайдужих до питання відкритості органів влади пройти дистанційний курс «Прозорість влади: доступ до інформації та участь у прийнятті рішень». Цей курс спрямований на вивчення практичних можливостей отримання інформації про роботу владних органів та донесення до них пропозицій із суспільно важливих питань. Законодавство України містить ряд способів ефективно співпрацювати із органами влади. Вміння застосовувати ці механізми може допомогти у багатьох життєвих ситуаціях.

Сер 232011
 

Державне управління справами відмовилося надати обґрунтування оренди вертольоту для Віктора Януковича без проведення тендеру. Про це ідеться у відповіді “Українській правді” за підписом керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Як відомо, вертоліт Agusta 139 для Януковича без проведення тендеру був орендований у фірми “Центравіа”, а обгрунтування закупівлі в одного учасника містилося в листі ДУС від […]

Сер 222011
 

Мета посібника “Свобода інформації: теорія та практика”

Протягом останнього десятиріччя безпрецедентна кількість країн в усьому світі ство­рили законодавство про свободу інформації – включаючи Мексику, Нігерію, Об’єд­нане Королівство, Південну Африку, Південну Корею, Таїланд, Трінідад і Тобаго, Фіджі, Японію та більшість країн Східної і Центральної Європи. Діючи так, вони приєдналися до країн, які запровадили такі закони раніше, на кшталт Швеції, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Нідерландів, Австралії і Канади.
Сам закон, однак, є тільки першим кроком. Застосування такого закону, включаючи завдання перетворення культури управління у бік більшої демократичності та підзвітності, становить величезний виклик, зокрема в країнах з вразливою економікою, в яких видатки державного бюджету на впровадження комплексної програми супроводжувальних заходів є обмеженими.
Цей посібник для державних службовців розроблявся як засіб для тих службовців, хто хоче адаптувати адміністративну практику таким чином, щоб відповідати найкращим стандартам у сфері свободи інформації. Він допоможе їм організувати свою працю і процедури більш професійно, що підвищить громадську довіру і оцінку їхнього управління.