Бер 032012
 

У січні 2012 року ми святкуємо рік з моменту ухвалення однієї із найбільш прогресивних змін чинної влади – відкриття доступу до публічної інформації. Новий Закон “Про доступ до публічної інформації” викликав значні очікування в суспільства щодо змін у взаємодіях чиновник – громадянин, оскільки саме відкритість і прозорість влади покликані повернути роками втрачену довіру.

Бер 022012
 

У понеділок, 5 березня, о 14:00, відбудеться презентація Науково-практичного коментаря до Закону «Про доступ до публічної інформації», виданого з ініціативи парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації.

Бер 022012
 

Круглий стіл був присвячений обговоренню проблемних питань в нових інформаційних законах, необхідності змін в нове інформаційне законодавство; практики застосування нових інформаційних законів, впливу Рішення КСУ № 2-рп/2012 від 20 січня 2012 р. на законодавство і практику; шляхів реформування інформаційного законодавства та практики, а також вироблення рекомендацій щодо зміни інформаційного законодавства.

Бер 012012
 

Незважаючи на те, що це і так було передбачено Конституцією, та законом про доступ до інформації, представники влади часто відмовлялися надавати інформацію про рахунки (платіжки) своїх установ. Оригінал новини польською

Бер 012012
 

Архіви ж є своєрідними «сховищами» фактичної інформації без «виправлень» з боку зацікавлених сторін, які прагнуть подати історичні події у вигідному для них руслі. Відкритий доступ до документальних свідчень не тільки дозволить більш об’єктивно оцінити перебіг трагічних подій минулого століття, але й мінімізує політизацію багатьох суперечливих сторінок української історії.

Бер 012012
 

В жовтні 2011 року Станіславська  правозахисна група звернулась до прокурора Городенківського району з приводу ненадання Городенківською міськрадою публічної  інформації про земельні ділянки. Проте, як не дивно , районним наглядачем за додержанням та виконанням законодавства   жодних заходів прокурорського реагування з приводу порушення Закону України  «Про доступ до публічної  інформації» не було вжито, а надано лише  […]

Лют 292012
 

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Оксана Головань визнала протиправним недопуск журналіста Єгора Соболєва на засідання Київради.

Лют 292012
 

Інститут Медіа Права розпочав формування Мережі захисників права на доступ до інформації, метою якої є гарантування правового захисту права кожного на доступ до інформації. Ця ініціатива реалізовується в межах проекту Інституту Медіа Права «Створення Мережі захисників права на доступ до інформації» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

Лют 292012
 

Через десять місяців дії цього закону громадяни надалі зустрічаються з труднощами в отриманні публічної інформації і запитують, чи справді відповідальність державного службовця, який не виконує закон, обмежиться лише публічною ганьбою і не більше?

Лют 292012
 

На минулу сесію Броварської міської ради, точніше на її відкрите пленарне засідання, не були допущені двоє броварських журналістів – Аліна Дяченко та Андрій Качор. Журналісти на місці склали акт про цей факт та подали до міліції заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

Лют 282012
 

27 лютого на вул. Володимирській, 55 святкували “золотий” ювілей академіка Патона,– 50-річча головування в АНУ. Був серед вітальників і пан Литвин В.М. Охоронів, “тайняків, “рамок”, міліціянтів було так багато, що простих перехожих не було за ними видно…