Лип 022011
 

В запорізькому регіоні відправлено близько 20 запитів  до міст районного та обласного підпорядкування стосовно затвердження на  2011 рік та стану виконання бюджету за I квартал 2011 року. Більшість розпорядників інформації не виконали вимогу закону про надання відповідей на протязі 5 робочих днів. З них 4 є відписками з відвертим порушенням законодавства.

Так Приморська міська рада повідомила наступне:

 

Хоча, стаття 22 відповідного закону зокрема містить: “Відповідь розпорядника інформації про  те,  що  інформація може  бути  одержана запитувачем із загальнодоступних джерел,  або відповідь не по суті запиту вважається  неправомірною  відмовою  в наданні інформації”.

Таке ж порушення вчинили і посадовці Енергодару:

Виконавчий комітет Якимівської міської ради також продемонстрував незнання та ігнорування законодавства: цитуючи у відповіді витяг з закону: “Запитувач  має право звернутися до розпорядника інформації із  запитом  на  інформацію  незалежно  від  того,  стосується  ця інформація  його  особисто  чи  ні,  без пояснення причини подання запиту”, пізніше самі ж собі суперечать, зазначаючи, що інформацію надати не можуть, так як: “У своєму запиті Вами не було вказано, яким саме чином Вас, мешканця м. Запоріжжя стосується інформація територіальної громади Якимівської селищної ради”. Також варто зазначити, що норми, які дивним чином в посадовців Якимівки зникли, існують.

Спірні моменти, стосовно виконання закону “Про доступ до публічної інформації”, виникають і в Мелітопольської міської ради. А саме: відповідь вони згодні надати лише при відшкодуванні фактичних витрат на копіювання та друк. Це відповідає вимогам п. 2, ст. 21 закону “Про доступ до публічної інформації”. Але п. 4 ст. 21 того ж таки закону зазначає: “При  наданні  особі інформації про себе та інформації,  що становить суспільний інтерес,  плата  за  копіювання  та  друк  не стягується”.

Юрій Сидоров
ЗОО ВМГО “Демократичний альянс”Print Friendly, PDF & Email