Чер 122012
 
Facebook
Тролі – зазвичай анонімні інтернет-коментатори – переслідують людей через Facebook та інші сайти
Згідно з новими змінами до законодавства, британські вебсайти будуть змушені відстежувати користувачів, які публікують в мережі наклепницькі записи. В уряді кажуть, що жертви мають право знати, хто стоїть за злісними висловлюваннями на їхню адресу, не вдаючись до витратних судових позовів.

 

Водночас діятиме механізм противаги, щоб уникнути випадків, коли за фальшивими заявами про наклепи стоїть бажання прибрати з сайту певний матеріал.

При цьому правозахисники висловлюють побоювання, що така практика може призвести до розголошення даних користувачів значно частіше, ніж буде насправді потрібно. Минулого тижня британка виграла суд, змусивши Facebook ідентифікувати користувачів, які переслідували її онлайн. Нав’язливі інтернет-користувачі – відомі як тролі – безпідставно обзивали Ніколя Брукс педофілкою та наркодилером. У компанії Facebook заявили, що не оскаржуватимуть рішення суду і назвуть IP- адреси людей, які ображали позивачку, щоб вона могла домагатися їхнього покарання. В уряді кажуть, що зміни до закону про наклепи зроблять цей процес значно швидшим і дешевшим.Дотримання нових правил також має захистити вебсайти від багатьох позовів з приводу наклепницьких публікацій.

Кінець “брехливим чуткам”

Нині, згідно з законом, кожне відвідування наклепницької статті на вебсайті розцінюється як окреме правопорушення. Через це багато сайтів видаляють статті відразу по тому, як хтось подав до суду через наклеп – не чекаючи рішення суддів.

Ніколя БруксНіколя Брукс каже, що її почали ображати після того, як вона опублікувала коментар про зірку шоу X Factor

“Адміністрації вебсайтів як видавці, у принципі, відповідають за все, що з’являється на їхніх сайтах, навіть якщо зміст часто формують користувачі”, – каже міністр юстиції Британії Кен Кларк. “Проте більшість адміністрацій не можуть знати, чи є опублікований матеріал наклепом, чи ні, і дуже часто, отримавши скаргу, вони негайно видаляють матеріал, – каже пан Кларк. – Ми ж пропонуємо такий підхід, при якому адміністрації вебсайтів будуть захищені від скарг про дифамації, якщо вони за запитом скаржника вкажуть на авторів начебто наклепницького матеріалу”.За словами міністра, це дозволить покласти край безкарній публікації “брехливих чуток та тверджень”.

Порушення приватності

Організація Privacy International, яка на міжнародному рівні відстоює право на приватність, стурбована тим, що “нажахані адміністрації вебсайтів почнуть автоматично розголошувати інформацію про користувачів відразу, як хтось заявить про наклеп, аби убезпечитися від судових процесів щодо образи честі”. “Багато контенту, який публікують інтернет-тролі, насправді не наклепницький, а натомість містить ознаки переслідування, розголошення особистої інформації чи просто є неприємним, але законно вираженим судженням”, – каже Емма Дрейпер, яка очолює комунікаційний відділ у Privacy International. “Однак, якщо постає вибір між захистом анонімності користувачів та уникненням потенційно витратного судового позову, багато малих вебсайтів не надто перейматимуться тим, чи справді котрийсь користувач образив честь і гідність скаржника”, – каже пані Дрейпер.


Print Friendly, PDF & Email