Лют 062012
 

У зв’язку з появою в Інтернеті відео на якому видно як працівники ДАІ зупиняють автомобіль швидкої медичної допомоги з увімкненим проблисковим маячком, я звернувся з відповідними запитами до МВС та УДО. Копію запиту публікую, відповідь на запит також буде опублікована.

Міністру внутрішніх справ України

Захарченку В.Ю.

В.о. начальника Управління державної охорони

Запит про надання інформації

 

В мережі “Інтернет” (http://censor.net.ua/video_news/195921/izza_korteja_yanukovicha_gaishniki_ostanovili_skoruyu_s_vklyuchennymi_migalkami_video)

01.02.2012 року з’явилось відео з якого чітко вбачається, що за вказівкою і подачою відповідного сигналу працівником ДАІ МВС України було здійснено зупинку автомобілю швидкої медичної допомоги з увімкненим проблисковим маячком, що скоріше за все здійснював транспортування пацієнта до медичної установи з метою своєчасного надання необхідної допомоги.

Як далі видно із вказаного відео такі дії працівником ДАІ МВС України були вчинені з метою надання безперешкодного проїзду кортежу автомобілів (імовірно президента України).

Вважаю, що дії пов’язані із зупинкою та перешкоджанням руху автомобілю швидкої мдичної допомоги є такими, що суперечать чинному законодавству виходячи із наступних підстав.

Так, частина 1 статті 3 Конституції України визначає, що людина, їїж иття і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Враховуючи той факт, що швидка їхала з метою якомога скорішого надання медичної допомоги, конституційна норма порушена.

У частині 1 статті 26-1 Закону України “Про дорожній рух” вказано, що тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів,пішоходів на окремих ділянках вулиць, автомобільних доріг дозволяється підчас проїзду автомобільним транспортом Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, а також глав іноземних держав, парламентів і урядів, керівників міжнародних міжурядових організацій та іноземних делегацій, які перебувають в Україні з офіційним візитом.

В той же час, частина 4 статті 26-1 Закону України “Про дорожній рух”  під ча проїзду автомобільного транспорту з особами, зазначеними в частині першій цієї статті, дозволяється рух автомобілів швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, міліції оперативно-рятувальних та інших аварійних служб, які виконують невідкладні службові завдання.

Таким чином, вказані вище норми Закону встановлюють можливість проїзду автомобілів швидкої медичної допомоги в разі проїзду відповідних кортежів.

Отже, на підставі викладеного та керучись Законом України “Про доступ до публічної інформації”, прошу Вас надати коментар стосовно вказаного відео та надати інформацію, чому і з яких підстав було здійснено зупинку автомобілю швидкої медичної допомоги?

http://politiko.ua/blogpost77168#.Ty6BGacTImc.facebookPrint Friendly, PDF & Email