Чер 252011
 

На 29 червня 2011 року заплановано 9 сесію Котовської міської ради Одеської області.. Велике здивування викликало у місцевих журналістів, те що на офіційному сайті Котовської міської ради пропали проекти рішень винесених на розгляд сесії. Для впевненості можете зайти за адресою http://kotovsk-city.gov.ua/. За вказаною адресою розміщено всього вісім проектів при тому, що на сесії має розглядатись більше двадцяти питань.

Не гаючи часу журналісти 25 червня звернулись до Котовського міськвиконкому для з’ясування обставин відсутності на єдиному ресурсі де розміщаються проекти рішень Котовської міськради, цих документів.

Спочатку журналісти звернулись до Олександра Шалашного, як автора проекту „Офіційний сайт міста Котовськ”, він нічого не зміг пояснити та направив до керуючою справами Котовського міськвиконкому Катерини Мамалиги – керівника проекту сайту.

Вказаної особи ні в кабінеті, ні в приміщенні міськвиконкому не виявилося.

Журналісти звернулись до начальника загального відділу

Світлані Кметюк, щоб вона пояснила хто відповідальна особо за доступ до публічної інформації. Начальник загального відділу порекомендувала звернутись для з’ясування до секретаря Котовської міськради Петра Обертала. Секретар міськради пояснив, що проекти рішень на сайті є, але за їх розміщення відповідає розробник проектів, це виявилась начальник управління земельних ресурсів та архітектури Алла Бондаренко.

В коридорі міськвиконкому в цей час саме знаходилась  начальник управління земельних ресурсів та архітектури Алла Бондаренко до якої й звернулись журналісти.

Начальник управління земельних ресурсів та архітектури пояснила, що розпорядником потрібної нам публічної інформації є заступник Котовського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради по організації та контролю за функціюванням підприємств,  які забезпечують життєдіяльність населення Сергій Коваль.

Всі разом журналісти та начальник управління земельних ресурсів та архітектури зайшли до кабінету вказаного чиновника. Останній намагався впевнити журналістів, що проекти рішень розміщенні на офіційному сайті міста Котовськ, але коли зайшлося щодо підтвердження цього факту на прохання відкрити сторінку вказаного факту та підтвердити наявність проектів, яких там не має.

Сергій Коваль почав вимагати якихось письмових запитів від журналістів, на роз’яснення цьому чиновнику про вільний доступ до публічної інформації та право отримати інформацію на усний запит він почав нервувати та вимагати журналістів покинути його кабінет, бо йому вони заважають працювати.

З цього можна зробити висновок, що посадовці Котовського міськвиконкому намагаються маніпулювати вимогами закону України „Про доступ до публічної інформації”, оприлюднюють проекти рішень тільки на сайті, а потім їх вилучають та перероблюють. Надіються, що ці проекти рішень ніхто не читає та ніхто не замітить це шахрайство.

Кому це вигідно? Зрозуміло, що були зняті з сайту та перероблювались саме проекти рішень, які стосувались земельних питань.

Крім цього виникає питання а де в цей час був мер? Коли журналісти навіть були у нього в приймальні, але його не було на робочому місті. Де в робочий день знаходилась керуюча справами міськвиконкому Катерина Мамалига?

Отримуючи з наших податків зарплатню, нам не дають доступу до публічної інформації про розподіл земель, маніпулюють з проектами рішень, виганяють з кабінетів, а самі навіть в робочий час відсутні.

Коли чиновники Котовського міськвиконкому почнуть вважати нас за людей?

 

Віталій Левицький

м.Котовськ , Одеська область

відео подійPrint Friendly, PDF & Email