Лип 052012
 

26 червня у своєму блозі на “Українській правді” Денис Іванеско, журналіст, керівник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АПУ написав:

П’ять впливових українських правозахисних громадських організацій назвали запровадження доступу до публічної інформації в Україні “недосяжним стандартом для більшості країн регіону ОБСЄ”. Про це йдеться у їх зверненні до Президента України, Прем’єр-міністра та Міністра закордонних справ щодо пріоритетів головування України в ОБСЄ у 2013 році. “Процедури доступу до публічної інформації, запроваджені Україною, є на цей час недосяжним стандартом для більшості країн регіону ОБСЄ”, – зазначається у зверненні, яке підписали, зокрема, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група.

Врегулювання питання доступу до публічної інформації громадські організації назвали серед числа “законодавчих змін, які здобули підтримку з боку громадськості та міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ”.

“Вважаю, що варто подякувати поважним незалежним громадським організаціям за високу оцінку реалізації Закону “Про доступ до публічної інформації”. Це підтверджує лідерство України в цьому питанні, адже наш закон входить до десятки найкращих у світі.

Не бачу жодних причин, чому Україна не може поділитися з країнами ОБСЄ своєю “історією успіху”, якою для нас став доступ до публічної інформації”.

Дійсно, на бев-сайті УГСПЛ є “Звернення громадських організацій України щодо пріоритетів головування України в ОБСЄ у 2013 році”, і в тому зверненні є слова:

Процедури доступу до публічної інформації, запроваджені Україною, є на цей час недосяжним стандартом для більшості країн регіону ОБСЄ.

Ентузіазм, з яким пан журналіст і керівник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АПУ  вхопився за ту фразу просто надихає! Особливо тих, хто зазначений Закон у своїй практиці не використовував, тих, хто ніколи не заходив на офіційні веб сайти органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, тих, хто не пам’ятає, з чого почали ті органи “виконання” Закону і в якому стані все є зараз…

Про результати дослідження стану реалізації права на інформацію (ст. 34 Конституції України), здійсненого ГІМЦ “Всесвіт” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження, в рамках проекту “«Майдан-Моніторинг», створення, апробація та популяризація механізму комунікації між суспільством та суб’єктами владних повноважень щодо забезпечення конституційних прав і свобод.” читайте незабаром у публікації “Закон про доступ до публічної інформації формально діє на 75%. А фактично?”Print Friendly, PDF & Email

  1 коментар to “Денис Іванеско знайшов, чим пишатись і що можна “двіґать в Європу””

  1. […] забезпечення доступу до публічної інформації АПУ, «недосяжним стандартом для більшості країн регіону ОБ… перестали бути «художньо-політичним перебільшенням», […]