Вер 012011
 

Аналізуючи он-лайновий підхід щодо впровадження в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації» райдержадміністраціями в Запорізькій області серце свідомого українця повинно радіти. Головну роль в цьому відіграє Запорізька обласна державна адміністрація. Адже саме на порталі цього інституту створено сторінку для кожної районної державної адміністрації, де окремим пунктом винесено «Доступ до публічної інформації». З нього кожен може дізнатися про прийнятий порядок опрацювання запитів на інформацію, відповідальних осіб та контактні дані.

Але на практиці все виглядає сумно. Так відправивши запити до всіх райдержадміністрацій області по електронній почті (загалом їх 20), відповіді отримали лише від 13. При цьому три адреси райдержадміністрацій для доступу до публічної інформації, зазначені у відповідних розділах на порталі Запорізької обласної державної адміністрації не існує. З отриманих відповідей лише декілька можуть виділитися культурою e-mail спілкування – де значився супроводжуючий текст та підпис до вкладення, безпосередньо з відповіддю. Більшість же обмежилася лише вкладенням з відповіддю та стандартними супроводженнями, серед яких було і «Hello zp». Звісно це не є якісним показником діяльності органів місцевого самоврядування, а лише підкреслює системну кризу – швидше спекатися надокучливих громадян, без розуміння свого значення в системі державного управління.

Та все ж таки це є неабиякою заслугою виконавчої гілки влади в Запорізькій області. Намагаючись знайти контактну інформацію для інформаційного запиту до районних рад по Запорізькій області стикаєшся з певними труднощами. Спільного регіонального порталу, де б була представлена ця інформація не існує. Не є підмогою в цьому питанні і портал Запорізької обласної ради. Частково завісу відкриває портал Верховної Ради України, та все ж це загальні контакти, та й по де куди взагалі відсутні   адреси електронної пошти. Враховуючи практику з районними адміністраціями, сподіватися отримати відповідь, відправивши запит на загальну електронну скриньку даремно. Тож так і виходить, що право є, а можливості не має.

http://thesidorov.blogspot.com/2011/08/online-and-offline.htmlPrint Friendly, PDF & Email