Січ 162014
 

сайтСхідноукраїнський центр громадських ініціатив пропонує зацікавленим луганчанам безкоштовно отримати посібник «Генеральний план міста для громадянина».

Книга розповідає про те, що за документ генеральний план міста, його зміст і чому цей документ важливий для кожного містянина. Видання описує, які труднощі можуть очікувати бажаючих ознайомитися з головним містобудівним документом і що потрібно робити у випадку, коли громадянину відмовлять у доступі до публічного документа.

«В останні півроку ряд міністерств зняли гриф «Для службового користування» з великомасштабних карт і планів. На жаль, це не призвело до автоматичного розсекречення генпланів. У багатьох містах, у тому числі і Луганську, влада повністю або частково все ще приховує ці документи від громадян. Ми віримо, що даний посібник допоможе активним громадянам отримати доступ до генпланів і взяти під свій контроль дії чиновників при плануванні та забудові своїх міст», – розповідає про цілі видання книги її редактор, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив ВОЛОДИМИР ЩЕРБАЧЕНКО .

За словами авторів посібник буде цікавим для представників громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, фахівців у галузі планування розвитку територій, журналістів і всіх тих, хто цікавиться практичною реалізацією права на доступ громадян до публічної інформації.

«Коли ми в 2010 році виступили проти будівництва бетонного заводу біля нашого кварталу Степовий, було дуже складно. На той час ми не уявляли як у даному випадку використати генплан і як, окрім протестів, можна змусити владу і забудовників змінити свої плани», – розповідає голова комітету місцевого самоврядування кварталу Степовий НАТАЛЯ БОГУШЕВА, – «Якби в той час нам у руки потрапила така книга, ми б краще розібралися в законодавстві і відстоювали свої інтереси при прийнятті Генплану Луганська. Книга написана дуже просто. Впевнена, що вона буде корисна активістам нашого міста».

Безкоштовно отримати видання можна в офісі Східноукраїнського центру громадських ініціатив у Луганську, попередньо зателефонувавши за телефоном 49-13-74 у робочі дні з 10 до 17 годин.

 

***

Вихід книги в світ став можливим завдяки проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії », який реалізовувався Східноукраїнським центром громадських ініціатив за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду Відродження.Print Friendly, PDF & Email