Чер 202011
 

01.06.11 на ім’я Віктора Януковича було надіслано звернення щодо звільнення Дмитра Табачника з посади (детальніше – тут: http://maidanua.org/static/news/2011/1307361656.html).

06.11 звернення було належно вручено уповноваженій особі з Адміністрації президента.

09.06.11 звернення було безпідставно (детальніше – тут: https://maidanua.org/static/news/2011/1308573976.html) переслано до Кабінету Міністрів України, повідомлення про що автор звернення отримав 20.09.11.

У той самий день, 20.09.11, електронною поштою, з використанням модного і “просунутого” офіційного сайту http://www.president.gov.ua/content/pub_info.html було надіслано до АП інформаційного запита про причини, через які звернення не було передано Януковичу, а переслано до органу, котрий не має компетенції приймати рішення з відповідного питання.

І вже в той самий день, 20.09.11, так саме електронною ж поштою прилетіло:

Шановний пане Северин!

На Ваш лист від 20 червня 2011 року повідомляємо, що запитувана Вами інформація не підпадає* під дію Закону України “Про доступ до публічної інформації.”

Дякуємо за Ваш запит.

З повагою

Керівник Головного управління
забезпечення доступу до публічної інформації
Адміністрації Президента України Д.Іванеско

Тепер до АП полетить вже “звичайний” письмовий журналістський запит на підставі ст.34 Конституції, ст.10 Європейської конвенції з прав людини, Закону “Про пресу” та Закону “Про порядок висвітлення діяльности органів державної влади та місцевого самоврядування засобами масової інформації”.

А поки що – “отакоє от”, як казала колись теперішня перша леді. Схоже, вона мала рацію.

*До відома:

За ст.1 нового Закону України “Про доступ до публічної інформації”: “публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом”.

Відтак якщо припустити, що інформація про вмотивованість дій чиновників АП не є публічною і її в АП нема, залишається автоматично визнати, що вони просто не знають що роблять.Print Friendly, PDF & Email