Лис 212011
 

Які зміни необхідно внести до Регламенту Чернігівської міської ради для приведення його норм у відповідність вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації». Саме цій темі був присвячений «круглий стіл», що відбувся 21 листопада в Чернігівському експертному клубі «Чиста політика». 

Участь в заході взяли депутати Чернігівської міської ради, громадські експерти та місцеві журналісти.

Голова Чернігівського освітнього центру «Ініціатива» Павло Пущенко презентував таблицю невідповідності норм Регламенту Чернігівської міської ради положенням Закону «Про доступ до публічної інформації». Громадська організація запропонувала внести зміни до дев’яти статей Регламенту. Зокрема, щодо дотримання двадцятиденного терміну оприлюднення проектів рішень Чернігівської міської ради, та оприлюднення всіх рішень міської ради, забезпечення вільного доступу громадян до засідань комісій та виконавчого комітету міської ради, можливість ознайомлення громадян з аудіозаписами та протоколами пленарних засідань міської ради тощо.

Під час круглого столу з’ясувалося, що ще в травні 2011року в міській раді було створено робочу групу з представників кожної фракції ради та виконавчого комітету, яка мала б привести норми Регламенту у відповідність до Закону «Про доступ до публічної інформації» . Поважну робочу групу очолив секретар міської ради Олег Шеремет. Але за півроку роботи цієї групи вона зібралася аж тричі і жодного конкретного результату громадськості так і не було представлено.

В ході обговорення ситуації що склалася, депутат Чернігівської міської ради Олег Мороз наголосив на необхідності оприлюднення земельних рішень міської ради: «Люди отримують землю з міської громади і тому громада має знати імена своїх «героїв».
Нагадаємо, що на сьогоднішній день виконком міської ради відмовляється оприлюднювати на офіційному веб-сайті проекти рішень та рішення ради пов’язані з земельними питаннями.

Голова Поліського фонду міжнародних і регіональних дослідженьГеннадій Максак зауважив на необхідності введення електронної системи для голосування в міській раді, а також додав, що відсутність рішень міської ради щодо землі на сайті є вже корупціогенним фактором.

Голова регламентної комісії міської ради Людмила Скоробагатьконавпаки сумнівається в корисності оприлюднення проектів рішень за 20 днів згідно норм закону. «Якщо оприлюднювати рішення за 20 днів, вони будуть «сирі» і недопрацьовані»,- вважає депутат. На думку пані Скоробагатько, головнішим є результат – прийняття правильно оформлених рішень, в тому числі і земельних.
Свою колегу підтримав і депутат Олександр Мельник. Він вважає, що виконання норм закону про 20-денний термін оприлюднення проектів рішень ради призведе до технічних проблем в ухваленні земельних рішень.

Інший депутат міської ради В’ячеслав Лебідь наголосив на необхідності поіменного голосування за кожне рішення міської ради. «Для того щоб громадяни могли дізнатися який депутат за яке рішення голосував», – наголосив Лебідь.
Представник громадської організації «Демократичний альянс»Геннадій Висоцький запропоновував включити до Регламенту пункт про обов’язкове оприлюднення на сайті міської ради аудіозаписів перебігу кожної сесії та протоколу пленарного засідання.

Секретар Чернігівської міської ради попереднього скликання Віталій Голець прокоментував необхідність дотримання законодавства давнім афоризмом: «Закон суровий, але це закон».

Підсумком обговорення стало ухвалення резолюції учасників «круглого столу» зі зверненням до Чернігівського міського голови з пропозицією активізувати роботу робочої групи Чернігівської міської ради щодо внесення змін до Регламенту Чернігівської міської ради та долучити до роботи цієї групи зацікавлених представників громадськості. 

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1729870Print Friendly, PDF & Email