Лип 012011
 

Луганское отделение Комитета Избирателей Украины (ЛОО КИУ) обратилось в Луганский окружной административный суд с иском к Белокуракинской, Марковской и Попаснянской райгосадминистрациям, поскольку те не ответили в установленный законом срок на информационные запросы организации.

В соответствии с пунктом пятым статьи 14 Закона Украины <<О доступе к публичной информации>> райгосадминистрации, как распорядители публичной информации, обязаны иметь специальные структурные подразделения или назначить ответственных лиц за обеспечение доступа к информации.  По результатам мониторинга ЛОО КИУ, проведенного через месяц после вступления закона в силу, на официальных сайтах только пяти
райгосадминистраций Луганской области были размещены распоряжения о назначении ответственных лиц или подразделений.

10 июня в адрес остальных 12-ти РГА были направлены запросы, в которых организация просила предоставить распоряжение главы райгосадминистрации об обеспечении реализации норм Закона <<О доступе к публичной информации>> или другой документ, которым было назначено ответственное лицо. В запросах указывалось, что документ может быть предоставлен путем размещения на официальном сайте РГА, письменный ответ в этом случае не требовался.

В установленный законом пятидневный срок соответствующие распоряжения появились на сайтах 9-ти райгосадминистраций, а три не предоставили информацию до сих пор и ответ оттуда не получен.
В связи с этим 1 июля был подан административный иск на неправомерное бездействие органов власти.

 

Текст иска:

Луганський окружний адміністративний суд,

вул. Поштова, 1, м. Луганськ, 91055

 

Позивач: Луганське обласне відділення

ВГО «Комітет виборців України»,

вул. Леніна, 14, оф. 26,

Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93404,

тел. 0645242196

 

Відповідачі: Білокуракинська районна державна адміністрація,

пл.Горького, 6, смт.Білокуракине,

Луганська обл., 92200,

тел. 0646221398

 

Марківська районна державна адміністрація,

вул. Леніна, 18, смт. Марківка,

Луганська обл., 92400,

тел. 0646491985

 

Попаснянська районна державна адміністрація,

пл. Леніна, 2, м. Попасна,

Луганська обл., 93300,

тел. 0647431644

 

на протиправну бездіяльність щодо ненадання публічної інформації за запитом

 

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

10 червня 2011 року позивач звернувся до відповідачів з запитом на надання публічної інформації, запити були надіслані рекомендованими листами. Копії запитів та копії поштових квитанцій додаються.

У запитах відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувалися копії розпорядження голови районної адміністрації чи іншого документа, яким було призначено відповідальну особу для забезпечення доступу запитувачів до інформації.

Аналогічні запити надсилалися й до інших райдержадміністрацій. У передбачений законом термін запити були задоволені усіма райдержадміністраціями, окрім Білокуракінської, Марківської та Попаснянської райдержадміністрацій.

Відповідачі за цим позовом станом на 1 липня ні інформації, ні повідомлення щодо неможливості її надіслати не надали.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до частини першої статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 183-2 КАСУ скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, у тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи.
За цих обставин, керуючись ст.20, 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації, ст. 6, 17, 18, 104, 183-2 КАСУ
ПРОШУ:
1.       Визнати протиправною бездіяльність Білокуракинської  районної державної адміністрації щодо ненадання публічної інформації за запитом.
2.       Зобов’язати Білокуракинську районну державну адміністрацію надати позивачу копії розпорядження голови районної адміністрації чи іншого документа, яким було призначено відповідальну особу для забезпечення доступу запитувачів до інформації.
3.       Визнати протиправною бездіяльність Марківської районної державної адміністрації щодо ненадання публічної інформації за запитом.
4.       Зобов’язати Марківську районну державну адміністрацію надати позивачу копії розпорядження голови районної адміністрації чи іншого документа, яким було призначено відповідальну особу для забезпечення доступу запитувачів до інформації.
5.       Визнати протиправною бездіяльність Попаснянської районної державної адміністрації щодо ненадання публічної інформації за запитом.
6.       Зобов’язати Попаснянську районну державну адміністрацію надати позивачу копії розпорядження голови районної адміністрації чи іншого документа, яким було призначено відповідальну особу для забезпечення доступу запитувачів до інформації.
7.       Розглянути справу у скороченому провадженні без виклику до суду представника позивача.

Додатки:
–          копії адміністративного позову для відповідачів у 3-х примірниках;
–          оригінал та 3 копії документу про сплату державного мита;
–          копія запиту публічної інформації до Білокуракинської районної державної адміністрацїі та копія поштової квитанції про надсилання запиту у 4-х примірниках;
–          копія запиту публічної інформації до Марківської районної державної адміністрацїі та копія поштової квитанції про надсилання запиту у 4-х примірниках;
–          копія запиту публічної інформації до Попаснянської районної державної адміністрацїі та копія поштової квитанції про надсилання запиту у 4-х примірниках;
–          копія протоколу засідання правління ЛОВ ВГО КВУ №1 від 03.01.2011 р. – про призначення Свєтікова О.О. головою правління ЛОВ ВГО КВУ.
Голова правління ЛОВ ВГО КВУ                                           Олексій Олексійович СвєтіковPrint Friendly, PDF & Email

  2 коментарі to “Доступ к публичной информации есть, но … иногда через суд”

  1. Райадминистрации предоставили информацию, не дожидаясь суда: https://stop-x-files-ua.org/?p=5862

  2. […] інформації /* */ Останні коментаріВіктор Гарбар до Доступ к публичной информации есть, но … иногда чере…Закони, виявляється, є власністю депутатів | Право […]