Тра 202015
 

Єврокомісар з політики сусідства і розширення Йоганнес Хан під час підсумкового виступу на конференції у Ризі наголосив, що країнам “Східного партнерства” необхідно мати громадські ЗМІ і поставив за приклад Україну.

За словами Й.Хана, заважаючи на те, що більше 80% населення країн Східної Європи отримують інформацію через телебачення, вкрай важливо мати громадського мовника серед інших.

“У країнах “Східного партнерства” більше 80% людей отримують новини через телебачення, тут ключову роль повинні відігравати регулятори, які працюватимуть професійно і незалежно. У цьому контексті підкреслюю важливість незалежного громадського мовника. І нині ми маємо обнадійливі приклади з України”,- сказав Й.Хан.

Нагадаємо, 10 квітня набрав чинності закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо суспільного телебачення і радіомовлення України”.

Згідно з прикінцевими положеннями документа, цей закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

Відповідно до документа передбачається, що суспільне телебачення і радіомовлення утворюється у формі публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (НСТУ — ред.), 100% акцій якого належать державі.

НСТУ утворюється на базі Національної телекомпанії України, радіокомпанії, Державної телерадіокомпанії “Крим”, Криворізької державної регіональної телерадіокомпанії “Криворіжжя” та низки інших телерадіокомпаній. Очікується, що НСТУ здійснює мовлення не менше, ніж на 2-ох загальнонаціональних каналах (суспільно-політичному та культурно-освітньому — ред.).

 

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email