Бер 262012
 

Подвійні стандарти – подвійний доступ до інформації?

Львівський апеляційний адміністративний суд майже 2 роки розглядає апеляційну скаргу ІПЦ “Наше право” на рішення Галицького районного суду, який відмовив у задоволенні позову громадської організації щодо визнання дій Львівської міської ради по неопублікуванню актів виконавчого комітету по наданню громадянам квартир (комунального майна) неправомірними.

Представники центу “Наше право” вважають, що усі рішення виконавчого комітету підлягають оприлюдненню та опублікуванню, в тому числі й ті, які стосуються розпорядження комунальним майном.

Галицький районний суд зокрема встановив, що “запитувана інформація виходить за межі статутних повноважень, містить конкретні дані про особу, тому відмова у наданні такої інформації є правомірною”. Окрім цього, суд встановив, що “запитувана інформація не є предметом громадського інтересу”.

Вже майже 2 роки апеляційна інстанція не приступила до розгляду скарги мотивуючи це “чергою” по розгляду справ і великою завантаженістю. Позиція міської ради – рішення про надання квартир конкретним особам містять інформацію персонального характеру. При цьому, міська рада дозволяє оприлюднювати інформацію про надання квартир ЛИШЕ деяким визначним людям, очевидно не маючи від них дозволу на поширення такої інформації.

Віримо, що апеляція відхилить нашу скаргу. Тоді ми оскаржимо це в касаційній інстанції, а потім – і в ЄСПЛ. Суспільний інтерес – очевидний.

постанова гал.судPrint Friendly, PDF & Email