Кві 032014
 

Позов до суду за незаконне приховування Генплану подали активісти Кримського правозахисного центру «Дія».

Причиною позову стали відмови Сакської міської ради та Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» (м.Київ) надати для ознайомлення Генплан міста на інформаційний запит громадської організації.

Свою відмову керуюча справами виконкому міської ради Сак Юлія Предибайло пояснила наявністю на усій текстовій частині та більшості графічних матеріалів містобудівного документа грифу «Для службового користування». Усі ж незасекречені матеріали Генплану Сак, за її словами,розміщені на сайті міської ради.

В проектному інституті«Діпромісто», який розробляв Генплан м.Саки, відмову в доступі пояснили тим, що матеріали Генплану «виконані з використанням топографічної основи, яка має гриф обмеженого доступу «для службового користування».

Правозахисники просять суд визнати протиправними відмови в доступі до документу та забезпечити доступність текстової та графічної складових Генерального плану міста-курорта.

«Те, що зараз можна знайти на сайті міськради – крапля в морі. За Законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план міста – це публічний документ. Він розроблявся на гроші громади.Громадамає повне право вільно й у повному обсязі з ним ознайомитись»,– зазначає Альона Луньова, юрист Мережі Правових приймалень Криму – ініціативи активістів, координатором якої є Кримський правозахисний центр «Дія». «Місто Саки – це унікальна здравниця. Проте попередня влада на чолі з Віктором Януковичем уклала домовленості із Китаєм про будівництво у Сакському районі глибоководного порту. Нас цікавить, як це питання врегульоване в Генплані міста, адже створення такого великого об’єкту неодмінно вплине на його розвиток. Власне як курорт місто може померти. Будемо домагатися забезпечення повної доступності документа через суд та оприлюднення його для громадян», – продовжує Альона Луньова.

Нагадаємо, що громадськіактивісти вже не перший раз намагаються отримати сакський Генплан. Рік томуінформаційний запит Кримського відділенняКомітету виборців України зпроханням надати документ міська радапросто«загубила».

***

Описувана діяльність здійснюється Східноукраїнськимцентромгромадських ініціативспільно із Мережею правових приймалень Кримупід координацією Кримського правозахисного центру «Дія» у рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродженнята в рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

тел. 0642 49 13 74

e-mail: zahyst@gmail.comPrint Friendly, PDF & Email