Сер 182011
 

На Кіровоградщині представники громадськості, медіа та влади,  публічно підписавши Хартію  про сприяння  в реалізації Закону «Про доступ до публічної інформації», заявили про намір спільно працювати задля збільшення прозорості та відкритості в державі.

9 травня 2011 року набув чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації». Чи працюватиме він, залежить від трьох сторін: громадськості, журналістів та влади. Саме тому громадськість ініціювала підписання Хартії про сприяння в реалізації закону про доступ до публічної інформації та запропонувала представникам органів влади та медіа долучитися до цієї ініціативи.

Публічно пообіцяли виконувати закон про доступ до публічної інформації заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Богдан Андрющенко, заступник голови Кіровоградської обласної ради Іван Владов, секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков, президент Творчого об’єднання  «ТОРО» Олексій Хмара, директор Центру політичних студій та аналітики  Віктор Таран та представники обласних ЗМІ.

Директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран зазначив, що вперше Хартію між владою, представниками громадських організацій та ЗМІ підписали у Чернівецькій області. «З одного боку, ми намагаємося популяризувати Закон «Про доступ до публічної інформації», а з іншого – хочемо показати представникам влади, як треба налагодити роботу, аби цей закон запрацював», – сказав він.

За словами Віктора Тарана, 16 серпня у Кіровограді розпочався дводенний семінар для державних службовців щодо застосування норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» у повсякденному житті. «Саме у Кіровограді стартував проект “Прозора бюрократія,” який реалізується Центром політичних студій та аналітики за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні в рамках кампанії, що проводить Коаліція громадських організацій “Новий громадянин», – підкреслив Віктор Таран.

На думку президента Творчого об’єднання «ТОРО» Олексія Хмари, оскільки  влада Кіровоградщини одна із перших у державі підписала Хартію, показавши приклад Україні, то влада повинна зробити все можливе, щоб Закон «Про доступ до публічної інформації» виконувався на зразковому рівні.

«Група громадських експертів (куди входили і представники ТО «ТОРО») підготувала Методичні рекомендації щодо впровадження закону про доступ до публічної інформації. Цей посібник має науково-практичне значення і призначений для державних службовців, а також тренерів, які навчають посадових осіб, відповідальних за опрацювання запитів на інформацію», – зазначив Олексій Хмара.

 

Контакт для медіа: Оксана Якуніна,
інформаційна служба Творчого об’єднання «ТОРО»
м.т. 066 3220987, р.т 0522 27-23-29

Текст Хартії та фото тут: http://www.toro.org.ua/news/696.htmlPrint Friendly, PDF & Email