Лип 132011
 

Понад 50 громадських організацій, що входять до партнерства «Новий громадянин» висловлюють занепокоєння щодо фактичного саботування з боку Кабінету Міністрів України вимог закону «Про доступ до публічної інформації». Про це йдеться у відповідній заяві громадськості.

 

Автори звернення нагадують, що Кабмін до 9 липня був зобов’язаний привести свої нормативно-правові акти у відповідність із згаданим законом, забезпечити їх виконання органами виконавчої влади, а також внести на розгляд Верховної Ради законопроекти для приведення законодавства у відповідність. «З жалем мусимо констатувати, що цього не сталося», – йдеться у зверненні.

 

Держкомтелерадіо як відповідальний за підготовку нормативно-правових актів орган, розробив усі проекти, необхідні для реалізації закону, проте жоден з них досі не представлений на розгляд уряду. Таке відтермінування пов’язане з тим, що Міністерство юстиції України та Міністерство фінансів України не надають свої висновки стосовно закону.

 

«Без повноцінного правового поля, робота з законом “Про доступ до публічної інформації” на сьогоднішній день максимально ускладнена. Незважаючи на окремі успішні запити громадян, на які було надано вичерпні відповіді, більшість органів влади в Україні, зокрема в регіонах – не готові до виконання вимог закону, займаються відписками, а в багатьох випадках – відверто його ігнорують, трактують на власний розсуд або порушують», – йдеться у зверненні.

 

У зв’язку з цим партнерство «Новий громадянин» започатковує щомісячний рейтинг відкритості органів влади, в якому буде відзначати найбільш злісних порушників закону, а також тих, чий приклад відкритості та якості роботи може стати зразком для інших.

 

«Ми переконані, що формальне затягування виконання своїх зобов’язань відповідальними державними органами може стати причиною “провалу” ефективної реалізації закону “Про доступ до публічної інформації”, який покликаний стати ефективним інструментом боротьби з корупцією та контролю влади, і звертаємося до керівництва Кабінету Міністрів України взяти ситуацію під особистий контроль і виконати указ президента України та вимоги чинного законодавства», – вважають організації-заявники.

 

Як писала ТК, закони «Про доступ до публічної інформації» і «Про внесення змін до закону “Про інформацію”» набули чинності 9 травня.

 

Як зазначав голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко, щоб закони про інформацію запрацювали, уряд має ухвалити підзаконні акти.

 

На початку травня президент підписав указ, яким доручив Кабміну запровадити моніторинг виконання органами виконавчої влади закону «Про доступ до публічної інформації» та судових рішень, прийнятих у зв’язку з порушенням права на одержання цієї інформації. Крім того, уряд має підготувати законопроекти щодо здійснення державного контролю за забезпеченням доступу до публічної інформації.

 

Відповідальним за підготовку підзаконних актів для введення в дію закону «Про доступ до публічної інформації» Кабмін визначив Державний комітет телебачення та радіомовлення. Згідно з дорученням, Комітет мав підготувати проекти підзаконних актів і моніторити, як органи виконавчої влади реалізовують закон.

 

25 травня уряд ухвалив постанову про забезпечення виконання закону «Про доступ до публічної інформації», що регламентує алгоритм реалізації закону в усіх органах виконавчої влади.

 

«Телекритика»Print Friendly, PDF & Email

  1 коментар to “Громадськість заявляє, що уряд провалив виконання вимог закону «Про доступ до публічної інформації»”

 1. Ось текст заяви:

  Ми, представники більш ніж 50 громадських організацій, об’єднаних в рамках партнерства Новий Громадянин, серйозно занепокоєні ситуацією, яка склалася довкола фактичного саботування з боку Кабінету Міністрів України вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Указу Президента України №547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» від 5 травня 2011 року.

  Нагадуємо, що відповідно до Указу Президента, а також до частини 4 прикінцевих положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» Кабінет Міністрів України до 9 липня 2011 року був зобов’язаний: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із згаданим Законом, забезпечити їх виконання органами виконавчої влади, внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом та вжити інших дій для його ефективного використання. З жалем мусимо констатувати, що цього не сталося.

  Держкомтелерадіо як орган відповідальний за підготовку згаданих нормативно-правових актів, розробив усі проекти, необхідні для реалізації Закону, проте жоден з них досі не представлений на розгляд Кабінету Міністрів України. Таке відтермінування пов’язане з тим, що Міністерство юстиції України та Міністерство фінансів України не надають свої висновки стосовно Закону.

  Без повноцінного правового поля робота із Законом “Про доступ до публічної інформації” на сьогоднішній день максимально ускладнена. Незважаючи на окремі успішні запити громадян, на які було надано вичерпні відповіді, більшість органів влади в Україні, зокрема в регіонах – не готові до виконання вимог Закону, займаються відписками, а в багатьох випадках – відверто його ігнорують, трактують на власний розсуд або порушують.

  У зв’язку з цим, Партнерство започатковує щомісячний рейтинг відкритості органів влади, в якому буде відзначати найбільш злісних порушників Закону, а також тих, чий приклад відкритості та якості роботи може стати зразком для інших.

  Ми переконані, що формальне затягування виконання своїх зобов’язань відповідальними державними органами може стати причиною «провалу» ефективної реалізації Закону «Про доступ до публічної інформації», який покликаний стати ефективним інструментом боротьби з корупцією та контролю влади, і звертаємося до керівництва Кабінету Міністрів України взяти ситуацію під особистий контроль та виконати Указ Президента України й вимоги чинного законодавства.

  оприлюдненої на сайті “Партнерства “Новий громадянин”