Тра 202015
 

У новій доповіді генсека Ради Європи Турбьорна Ягланда, який буде опублікований 1 червня, йдеться про політичні вбивства в Криму і свободу вираження думок в Росії.

Про це заявив комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс, – повідомляє «Коммерсант».

За словами Муйжніекса, в Росії його «непокоїть рівень свободи вираження думок».

Також він додав, що «турбують ініціативи, які можуть поставити під заборону будь-який критичний аналіз ситуації з Кримом».

«Ще є закон Лугового, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду, а також закон про блогерів, що вимагає від найпопулярніших з них реєструватися як ЗМІ. При цьому вони не мають того захисту, яким користуються ЗМІ», – заявив Муйжнієкс.

Крім того, він зазначив, що його турбує ситуація на Північному Кавказі, особливо з точки зору рівності статей.

Комісар РЄ також заявив, що з моменту його візиту до Криму він спостерігає погіршення ситуації в усіх сферах, які вивчав.

«Наприклад, не бачу жодних результатів розслідування політично мотивованих вбивств та зникнень людей. Продовжується тиск на представників меншин (особливо на кримських татар), ЗМІ та правозахисників», – підкреслив він.

Муйжнієкс наголосив, що збулися його найгірші побоювання з приводу законодавства про іноземних агентів. «Ми нарахували більше 210 НКО, на яких, наприклад у вигляді штрафів та попереджень, негативно відбилися нові норми. Непокоїть і рівень свободи вираження думок. Турбують ініціативи, які можуть поставити під заборону будь-який критичний аналіз ситуації з Кримом», – завершує він.

 

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email