Лип 182011
 

Сімферополь – Залізничний суд Сімферополя відмовився задовольнити вимогу кримської газети «Собитія» зобов’язати мерію міста надати інформацію про витрати міського бюджету. На думку журналістів тижневика, тим самим суд допоміг міськраді приховати від виборців важливу інформацію. Редакція газети має намір оскаржити це рішення в Апеляційному суді Криму.

Свій запит журналісти відправили чиновникам ще до ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації», тож відстояти їм своє право на вільне її отримання виявилося дуже складно. У грудні минулого року редакція газети, отримавши неповні відповіді на низку інформаційних запитів, вирішила у суді домагатися від міськради і виконкому оприлюднення необхідних даних. Здебільшого йшлося про  матеріально-технічне забезпечення діяльності депутатів і ради, яке здійснюється за бюджетні кошти, а також оплати праці чиновників.

У понеділок журналісти подали апеляцію, оскільки вважають, що суд поставив сторони у нерівні умови, не давши юристам редакції достатньо часу для ознайомлення із запереченнями відповідача.

Водночас, головний редактор тижневика Руслан Югош зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода, що новий закон хоч і полегшив пошук інформації, однак у повній мірі так і не запрацював. За його словами, не можна сказати, що інформація, отримана від органів влади уже після 9 травня, коли вступив у дію згаданий закон, задовольняє журналістів видання на 100 відсотків. Однак, поки що ситуація досить задовільна, каже редактор.

Разом з тим, Руслан Югош сказав, що не виключає, що у випадку неотримання газетою конкретних і повних відповідей на цікаві журналістам запитання, редакція піде «вже випробуваним шляхом: отримуватиме інформацією не за допомогою цього закону, який не завжди працює, а через судові рішення», – зазначив головний редактор тижневика «Собитія» Руслан Югош.

Чиновники ігнорують закон

Журналісти відзначають, що новий закон «Про доступ до публічної інформації», справді дещо полегшив їхню роботу. Однак не всі чиновники дотримуються нового законодавства. Найбільше претензій – до працівників згаданої Сімферопольської міськради.

Нещодавно ще одна сімферопольська газета – «Пєрвая кримская» – подала позов до суду з вимогою примусити міських чиновників поділитися публічною інформацією. Журналісти просили від міськради дані про те, кому в останні пів року в Сімферополі виділялася земля, але отримали відмову.

У такій же ситуації опинилися й представники сімферопольської громадської організації «Демократичний альянс». За словами її голови Світлани Єрещенко, члени цієї організації подають до суду на керівника Республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян. Однак голова Рескомнацу автономії відмовився надати інформацію про те, кому виділяють житло за програмою облаштування раніше депортованих.

У понеділок представники «Демократичного альянсу» також звернулися з інформаційними запитами з проханням оприлюднити декларації про доходи прем’єр-міністра АРК Василя Джарти, його першого заступника Павла Бурлакова і мера Сімферополя Віктора Агєєва. За словами Світлати Єрещенко, якщо за 5 днів вони не отримають цю інформацію, то «Демальянс» подаватиме до суду.Print Friendly, PDF & Email