Лип 132011
 

13 липня 2011 р. УНЦПД провів круглий стіл «Організація доступу до публічної інформації в органі влади». В рамках круглого столу відбулась презентація Методичних рекомендацій щодо впровадження доступу до публічної інформації в органах влади, розроблених експертами в сфері інформаційного права. У Методичних рекомендаціях експерти запропонували алгоритми дій органів влади, які сприяють ефективній роботі щодо надання відповідей на запити громадян на публічну інформацію.

В рамках круглого столу відбулась дискусія щодо спроможності чиновників виконувати норми нового закону.

Як повідомив керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба, Кабінет Міністрів вже порушив вимоги закону.

«Законом було визначено два місяці на підготовку всіх необхідних актів, щоб доступ до публічної інформації став реальністю. Цей термін сплив 9 липня. На сьогоднішній день не було ухвалено жодного необхідного документу. Представниками громадськості спільно з Держкомтелерадіо були підготовлені проекти інструкцій та положень щодо організації доступу, які, на жаль, навіть не були розглянуті», – повідомив М.Лациба.

У свою чергу член правління Демократичного Альянсу Віктор Андрусів зазначив, що громадські організації докладають значні зусилля для того, щоб закон запрацював в органах влади.

«Прикладом цього є даний круглий стіл та розроблені Методичні рекомендації. Я переконаний, що сьогодні кожен орган влади може самостійно забезпечити реалізацію закону. Насправді, все впирається не в можливості, а в бажання», – заявив В.Андрусів.

За словами Ольги Фрайштетер, заступника представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співпраці з Україною, право доступу до офіційних документів є істотною стимул-реакцією для реалізації громадянами основоположних прав людини.

«Прозорість діяльності органів влади є ключовим фактором добросовісного державного управління, а також індикатором того, чи дійсно суспільство є демократичним і плюралістичним, налаштованим на боротьбу зі всіма проявами корупції, здатним критикувати тих, хто ним управляє», – наголосила О.Фрайштетер.

 

http://www.ucipr.kiev.ua/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=603277839&mode=thread&order=0&thold=0Print Friendly, PDF & Email