Лип 082011
 

30-го липня виконавчий комітет Стаханівської міської ради (Луганщина) затвердив перелік відомостей, що становлять службову інформацію. Серед решти даних чиновники вирішили засекретити й відомості з генерального плану міста (графічна частина та пояснювальна записка).

Фактично це означає повну втаємниченість основної містобудівної документації й неможливість доступу до неї громадян. Адже графічна частина й пояснювальна записка — це все, що містить у собі генплан. Часом до нього може виготовлятися ще брошура з поясненням основних позицій документу, однак повного уявлення про зміст документу вона не дає.

Таке засекречення експерти називають як мінімум неконституційним, адже в графічній частині генплану та пояснювальній записці до нього має міститися  інформація про стан довкілля. Її засекречення прямо заборонене в ст. 50 Конституції України.

Особливо дивним це рішення виконкому видається на тлі актуалізації по всій Україні теми відкритості генеральних планів для їхніх безпосередніх власників, мешканців міст.

Нагадаємо, в 2009-2011 роках Східноукраїнський центр громадських ініціатив проводив моніторингове дослідження доступності для громадян генеральних планів міст України. Тоді Стаханівська міська рада на прохання центру надати графічну й текстову складові цього документу посилалася не нестачу технічних можливостей для копіювання. Проте також у листі-відповіді було зазначено: «Громадяни мають можливість вільно отримувати текстову та графічну складову Генерального плану в межах демонстраційного матеріалу…»

Генеральний план Стаханова було затверджено в 1999 році.

Перелік відомостей, що становлять службову таємницю, Стаханівський міськвиконком створив з метою виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”. З повним переліком з 85 пунктів можна ознайомитися на офіційному сайті Стаханівської міської ради.

 Print Friendly, PDF & Email