Лют 272013
 

Про це можна стверджувати  проаналізувавши відповіді районних підрозділів міліції Прикарпаття на запити, які подавались Станіславською правозахисною групою.

Так протягом листопада-грудня 2012 року Івано-Франківською громадською організацією «Станіславська правозахисна група» було направлено запити на інформацію до 16 районних та міських відділів міліції  УМВС України в Івано-Франківській області. В своїх запитах організація просила надати письмову інформацію про роботу дільничних інспекторів міліції, контакти та режим роботи  дільничних інспекторів міліції, про звітування дільничними інспекторами міліції перед населенням та органами місцевого самоврядування тощо.

Проте фактично всіма райвідділами міліції Прикарпаття  надано не всю інформацію, яка запитувалась. Зокрема міліцією не надано інформацію про ведення паспортів на адміністративні дільниці дільничними  інспекторами міліції;  ведення журналів: обліку інформації,  прийому громадян, реєстрації підоблікових осіб. В своїх відмовах надати таку інформацію розпорядники інформації посилались на те, що ця інформація тільки для службового користування або ж є конфіденційною, яка не підлягає розголошенню.

Що стосується строків надання інформації на запит, то 6  районними підрозділами міліції надано інформацію з порушенням 5-денного строку надання інформації на запит який передбачено ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповіді розпорядників на запити в яких виявлено  порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», було оскаржено до органів прокуратуру та вищестоящого органу.

Таким чином, складається враження, що міліція, яка повинна забезпечувати додержання законів України приховує чи не хоче надавати таку інформацію для громадян, або ж просто ігнорує Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Така правозахисна ініціатива спрямована на посилення  доступу до інформації та участі громадськості в моніторингу діяльності цих правоохоронних органів реалізовується Станіславською правозахисною групою  в рамках проекту «Посилення ефективності роботи та дотримання прав людини у діяльності дільничних інспекторів міліції» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 Print Friendly, PDF & Email