Тра 312011
 

Громадська організація ГРАД направила звернення до прокурора області з проханням притягти до відповідальності мера Дніпропетровська за невиконання закону «Про доступ до публічної інформації». Про це під час прес-конференції в ІА «Время» повідомив координатор ГРАДу Василь Сухов.

Він зазначив, що з моменту вступу в силу закону «Про доступ до публічної інформації» ГРАД направив 4 різних інформаційні запити до місцевих органів влади. Тільки обласна рада вповні задовольнила запит. Він стосувався вивішування «прапорів перемоги» 9 травня.

Обласна державна адміністрація відреагувала на запит вчасно, але не надала запитуваної інформації про меморандум між обласною владою і корпорацією АТБ.

Повністю проігнорувала запити міська влада. Василь Сухов повідомив, що намагався отримати в управлінні житлового господарства міської ради інформацію про проведення громадських слухань по затвердженню тарифів, а у міського голови запитував інформацію про статут, фінансування і діяльність новоствореного КП «Муніципальна гвардія». Координатор ГРАДу зазначив, що подібні запити направлялися до мерії ще до появи нового закону, але і тоді жодної інформації міська влада не надала.

«Вони працюють в умовах безконтрольності, беззвітності перед громадою, а саме головне – безвідповідальності. Будь-яка діяльність передбачає відповідальність. Як не прикро, та чиновники сьогодні вважають, що мають відповідати перед партійними босами, які їх призначають на посади, але не перед громадянами», – констатував Василь Сухов.

Координатор ГРАДу зауважив, що змінювати такі чиновницькі порядки і впливати на владу можуть громадськість і ЗМІ, якщо добиватимуться від влади підзвітності і надання громадськості суспільно значущої інформації, як того вимагає законодавство.

dniprograd.org

http://maidanua.org/vostok/news/1306845715.html

Звернення до Прокурора Дніпропетровської області ( .doc )Print Friendly, PDF & Email