Гру 072012
 

5 грудня у приміщенні Миколаївського міськвиконкому відбулося засідання Експертно-громадської ради, де розглядалося питання обмеження доступу до генеральних планів міст України. Організаторами заходу виступили Миколаївський Міський Фонд ЛАСКА «Сприяння Економічним і Соціальним Реформам». У засіданні ради взяли участь представники громадськості, Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради, журналісти.

Під час засідання було представлено результати моніторингу стану відкритості генеральних планів 9 міст Миколаєвської області. З цією метою Міський Фонд ЛАСКА  надіслав на адреси усіх міських рад області інформаційні запити з проханням надати доступ до містобудівної документації.

У результаті з’ясувалося, що ознайомитися з Генеральним планом можна лише у одному місті – Вознесенську.

Усі інші міські ради  прикриваючись різними приводами відмовили у доступі.

Міська рада Нового Бугу не надала офіційної відповіді, а лише надіслала рішення про затвердеження містобудівної документації.

В Южноукраїнську Генплан знаходиться у стані розробки.

В Очаковській міській раді відсутні технічні можливості та кошти для копіювання карт.

Снігурівка запит громадськості проігнорувала взагалі.

Три із дев’яти населених пунктів області генерального плану просто не мають (Нова ОдесаПервомайськБаштанка).

За словами представника Миколаївського Міського Фонду ЛАСКА “Сприяння Економічним і Соціальним Реформам» Антоніни Галкіної, найцікавішу відповідь надав Миколаївський міськвиконком. «До роботи з документами, що мають гриф обмеження у доступі «Для службового користування» допускаються посадові особи, які мають досвід роботи та безпосередньо відношення до справ, згідно зі списками погодженими канцелярією, а документів – згідно з вказівками у резолюціях керівників організацій». Такий порядок доступу пояснюється тим, що обласному центрі  на Генплані стоїть гриф «Для службового користування».

«Відповідь у стилі листоноші Печкіна і у перекладі з «канцелярської» мови це означає, що до Генерального плану розвитку міста, на розробку якого витрачені чималі кошти міської громади, доступ мають лише чиновники», – коментує громадська активістка.

«Згідно закону влада має забезпечити доступ громадян до генпланів. Лише окремі розділи документу можуть бути під грифом «ДСК». Схоже на те, що в Миколаївській міськраді до сих пір не знайшли час познайомитися із законодавством», – дає оцінку ситуації з доступом до генплану в Миколаєві юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив Вадим Сабінін.

З огляду на отримані результати місцеві громадські активісти звернулися до органів прокуратури, проте реакції на ці звернення до сих пір не надійшло.

Також за результатами обговорення, Експертно-громадська рада  звернулася до органів Миколаївської міської влади з вимогою вжити заходи для забезпечення вільного доступу до Генплану.

 

* * *

Дана діяльність проводиться у рамках проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії» за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду Відродження, який реалізується Східноукраїнським центром громадських ініціатив разом із регіональними партнерами. З відповідями міських рад усіх областей України можна ознайомитися на сайті «Генплан – ключ до твого міста».Print Friendly, PDF & Email