Сер 172011
 

Органи прокуратури Івано-Франківської області перевіряють виконання та додержання місцевими органами влади вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Цей документ набрав законної сили 9 травня цього року.

За повідомленням прес-служби обласної прокуратури, виявлені численні порушення у 30 органах місцевого самоврядування та у 25 місцевих органах державної виконавчої влади.

До прикладу, у Головному управлінні Держкомзему України в області не було визначено ні структурного підрозділу, ні спеціального місця для роботи запитувачів з документами, а інформація про діяльність управління оприлюднена не повністю. За це керівнику організації внесли подання, після чого, порушення вимог закону були усунуті. Аналогічні порушення прокуратура виявила в інспекції Державного технічного нагляду та управлінні містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА.

Законом України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що всі проекти рішень органів місцевого самоврядування, тобто сільських, селищних, міських, районних та обласної рад повинні оприлюднюватися ними не пізніше, як за 20 робочих днів до їх розгляду. Однак, як засвідчили прокурорські перевірки у Коломийському, Галицькому, Рогатинському та Тисменицькому районах, дані вимоги закону посадовцями згаданих органів не виконувалися.

Всього, за результатами перевірок, прокурори внесли 55 приписів та подань, до дисциплінарної відповідальності притягнули сімох посадовців.

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email