Лип 142012
 

За словами президента АУБ Олександра Сугоняко в Нацбанку мали б розібратися чи є «фундаментальні основи» під девальваційними очікуваннями.

Нещодавно голова Нацбанку Сергій Арбузов під час робочої поїздки в Пекін заявив, що платіжний баланс в Україні наразі позитивний, але на кінець року може бути і негативний: «Если будет острая нехватка валюты, это означает, что экспорт прекратился или импорт увеличился. И тогда, хочет Нацбанк того или нет, девальвация неизбежна. Пока ситуация достаточно нормальная, прогнозируемая. На сегодня баланс положительный». Раніше в ЗМІ Голова Нацбанку, коментуючи ситуацію з курсом гривні, також заявляв, що: «если в стране будет острая нехватка валюты, произойдет девальвация, как любой дефицитный товар, она начнет дорожать. Но пока, ситуация управляема». Головним ризиком він назвав скорочення експорту й різкий зростання імпорту.

З іншого боку голова групи радників НБУ Валерій Литвицький в ЗМІ заявляє про те, що гривня буде залишатись стабільною, мотивуючи тим, що в Україні не спостерігається відтік капіталу, сформувався позитивний платіжний баланс і зафіксована рекордно низька інфляція: “Девальвационные прогнозы необоснованны, а иногда и спекулятивны. Ожидание падения гривны и роста доллара после выборов не имеют под собой фундаментальных оснований”.

На думку президента АУБ Олександра Сугоняка, такі розбіжності в заявах очільників Нацбанку щодо ключових питань курсової політики призводять до дезорієнтації суспільства, викликають подив у спеціалістів, підривають довіру громадян до регулятора, що недопустимо.

– Чому в НБУ не вироблена єдина лінія представлення курсової політики регулятора суспільству? Адже НБУ не може не знати, що очікування впливають на курс. І що маніпуляційні технології в цій сфері небезпечні, навіть в короткостроковій перспективі, не говорячи вже про середньострокову.

Банківська галузь в цілому не зацікавлена в девальвації гривні, бо вона понесе додаткові збитки і через погіршення якості кредитного портфеля, та внаслідок перевищення валютних пасивів над валютними активами. Тому банківське співтовариство, опікуючись тим, щоб не допустити глибокої девальвації гривні, потребує чесної і зрозумілої курсової політики НБУ. На жаль, на даний час її ми не спостерігаємо.

Вже більше року АУБ говорить про це, а країна втрачає час і можливості для впливу на глибину девальвації гривні, – підкреслив Сугоняко.

 

Прес-служба
Асоціації українських банківPrint Friendly, PDF & Email