Тра 052011
 

В п’ятницю, 29 квітня в Рівненському окружному адміністративному суді відбулось перше засідання за адміністративним позовом Громадянської мережі ОПОРА до Рівненської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність органу влади щодо не надання інформації на запит.

 

В позовній заяві ОПОРА просила розглянути справу в скороченому проваджені, тобто, без проведення судового засідання. Однак, обласна рада подала заперечення, після чого справу розглядали на засіданні за участю двох сторін. В заперечені посадовці аргументували відмову надавати відповіді на питання, що стосуються штатного розпису, посадових окладів, премій, надбавок та щодо використання бюджетних коштів тим, що у 2006 році керівник обласної ради обмежив доступ до цих даних, віднісши їх під гриф «Для службового користування». Крім того, представник ради посилався на закон «Про інформацію», який забороняє збирати інформацію про особу. Щодо відповідей на інші питання запиту, відповідач повідомив, що рада у визначений законом термін надала ОПОРІ цю інформацію. На підставі викладених фактів  відповідач просив суд відмовити організації у задоволені вимог.

В свою чергу представник ОПОРИ Андрій Токарський навів суду аргументи, які доводять протиправність дій чиновників. З його слів, розпорядження про віднесення даних під гриф «Для службового користування» є незаконним, адже воно суперечить постанові Кабміну на яку посилався голова обласної ради, підписуючи документ. Згідно цієї постанови обласна рада немає права приймати рішення про обмеження доступу до інформації. Більше того, чиновники порушили процедуру присвоєння грифу «Для службового користування». Згідно інструкції, закріпленої  постановою Кабміну, перелік документів для присвоєння грифу готує спеціальна комісія, а затверджує обласна адміністрація. Таким чином, підписавши дане розпорядження, голова обласної ради перевищив свої службові повноваження. Щодо штатного розпису, ОПОРА  просила надавати інформацію без зазначення персональних даних, відтак, вимоги закону «Про інформацію» не порушувалися. Крім того, запити ОПОРИ не суперечать і закону «Про захист персональних даних», згідно якого обмежувати доступ можна лише до баз даних, які відповідним чином зареєстровані на державному рівні. Відповідача не зміг надати ніяких підтверджень того, що обласна рада зареєструвала бази даних. Андрій Токарський також повідомив  суд, що організація не отримувала другої відповіді від обласної ради, в якій вона нібито надала інформацію на частину питань запиту.

Розглянувши надані докази сторін, суддя прийняв рішення витребувати з обласної ради підтвердження факту надсилання ОПОРІ відповіді на другий інформаційний запит та призначив друге слухання по-справі на 13 травня 2011 року.

 

Прес-центр

Громадянської мережі “ОПОРА”

тел. 43 07 18

В п’ятницю, 29 квітня в Рівненському окружному адміністративному суді відбулось перше засідання за адміністративним позовом Громадянської мережі ОПОРА до Рівненської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність органу влади щодо не надання інформації на запит.


Print Friendly, PDF & Email