Бер 272012
 

28 березня в Дзеркальній залі ЛНУ ім. Івана Франка відбудеться семінар “Доступ до архівів: законодавство, практика та громадські ініціативи”. Трансляцію семінару ви зможете переглянути на Платформі в прямому ефірі. 


Яким є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Істориків, архівістів та журналістів запрошують обговорити проблеми в пошуку інформації про жертв політичних репресій та злочини тоталітарного режиму.Live broadcasting by Ustream
Початок трансляції – о 10.00

Запланована презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів” та результатів експертного опитування щодо питань доступу до архівів.

Питання до обговорення:

1. Використання документів комуністичних спецслужб: закордонний досвід.

2. Доступ до архівів України: огляд нормативної бази.

3. Проблемні питання в доступі до архівів за результатами моніторингу

Програма:

9:30 — 10:00 Реєстрація учасників, кава.

10:00 — 10:15 Вступне слово: Роман Шуст, декан історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

10:15 — 12:00 Обговорення: 1. Використання документів комуністичних спецслужб: закордонний досвід. Володимир В’ятрович, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху. 2. Доступ до архівів України: огляд нормативної бази. Аліна Шпак, експерт ЦДВР. Дискусія.

12:00 — 12:30 Кава-перерва

12:30 — 14:30 Обговорення: 3. Проблемні питання в доступі до архівів за результатами моніторингу. Ігор Кулик, експерт ЦДВР. Дискусія. Модеруватиме захід Василь Кметь, кандидат історичних наук, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка.Print Friendly, PDF & Email