Жов 132012
 

Оприлюднено рішення засідання Експертної ради з питань свободи інформації та захисту приватності при Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних, яке відбулось 5 жовтня 2012 року.

Оприлюднено рішення засідання Експертної ради з питань свободи інформації та захисту приватності при Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних, яке відбулось 5 жовтня 2012 року.

Члени Експертної ради, розглянувши та обговоривши ухвалений 2 жовтня Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» від 2 жовтня 2012 року (Законопроект 10472-1) (щодо удосконалення правового регулювання у цій сфері) вирішили звернутися до Президента України щодо застосування права вето до змін до цього Закону, оскільки їх окремі положення суперечать Конституції України та не відповідають повною мірою європейським стандартам.

Також експерти обговорили ухвалений 2 жовтня Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (законопроект 10492). Присутні були одностайні в думці , що також є необхідність звернутись до Президента України з пропозицією застосувати право вето до цього Закону, оскільки прийнятий закон суперечить основним документам Ради Європи та Європейського Союзу щодо захисту персональних даних, так як передбачає непропорційне втручання у право на приватність шляхом обробки надмірної кількості персональних даних без визначення правомірної мети такої обробки. Доопрацювання цього закону після його введення в дію не вирішить цієї проблему, оскільки його концепція та головні положення суперечать основоположним принципам захисту персональних даних.

Окрім цього, члени Експертної ради підтримали позицію Омбудсмена Валерії Лутковської щодо прийнятого 2 жовтня 2012 року в першому читанні проекту Закону України «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір), реєстр. № 8711, яку вона оприлюднила у відкритому листі до керівництва Верховної Ради України. Членами Експертної ради було прийнято рішення  підготувати та надіслати заяву до Верховної Ради України щодо неприпустимості законодавчих актів, які обмежують право на свободу слова та запроваджують дискримінацію.

Також було затверджено  рекомендації щодо віднесення публічної інформації до службової інформації згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», розроблені Експертною радою з питань свободи інформації та захисту приватності при  Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних.

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email