Бер 302012
 

В публікації «Генпрокуратуру просять перевірити ВНЗ щодо доступу до публічної інформації» ми повідомляли про спрямовану скаргу до Генпрокуратури. Це була наша реакція на відповіді, точніше масові НЕВІДПОВІДІ на запити щодо доступу до публічної інформації про бюджетування стипендіального забезпечення у ВНЗ, що були направлені в листопаді 2011 року в межах проекту «Прозоре бюджетування стипендій — передумова захисту прав студентів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду Відродження

Як гадаєте, що має робити Генпрокуратура у разі отримання скарги на масове порушення (понад 100 ВНЗ) у всіх регіонах України Закону України «Про доступ до публічної інформації» і бездіяльність Міністерства освіта та науки, молоді і спорту (щодо підконтрольних установ)?

Наївна людина подумає що прийняти заходи прокурорського реагування і домогтися виконання закону.

Юрист можливо зробить посилання на вимогу ст.7 Закону України «Про звернення громадян»: «Якщо питання, порушені в одержаному … зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п’яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.» і дійде висновку, що має бути доручення до міських та районних в місті прокуратур щодо ВНЗ здійснити перевірку і скласти протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 212-3 КУпАП – а от міністерством Генпрокуратура повинна зайнятися самостійно.

Але ніхто не вгадає, що справді зробила Генпрокуратура!

Навіщо прокурору якогось відділу займатися вирішенням якихось проблем громадян та громадських організацій, і організовувати масове притягнення до адміністративної відповідальності правопорушників? Набагато легше переслати скаргу до міністерства!

А як же бути з вимогою у скарзі: «2.Провести перевірку виконання Міністерством освіти та науки України, молоді та спорту України повноважень щодо організації дотримання підпорядкованими вищими навчальними закладами України Закону України «Про доступ до публічної інформації»

3. Винести акти прокурорського реагування (приписи) щодо усунень порушень Закону України «Про доступ до публічної інформації» Міністерством освіти та науки України, молоді та спорту України»

та нормою ст.7 Закону України «Про звернення громадян» «Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.»?

Ніяк! Мабуть співробітника Генпрокуратури це не хвилює… Це ж такі дрібнички!

Доведеться це отримане із запізненням по пошті повідомлення оскаржувати до Генерального прокурора України або до суду…

Богдан БондаренкоPrint Friendly, PDF & Email