Вер 112013
 

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.03.2013 року громадській організації ЕДЦ «Правова аналітика» (Позивач) відмовлено повністю у задоволенні позову до Міністерства оборони України (Відповідач) у зв’язку із не створенням останнім системи обліку публічної інформації. Така система повинна була бути створена відповідно до Закону України «Про доступу до публічної інформації» та Постанови Кабміну про «Питання системи обліку публічної інформації» у строк до 21 лютого 2012 року.

Таким чином колегія суддів відмовила Позивачу в задоволенні позовних вимог, які стосувалися визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України у зв’язку із не створенням та не забезпеченням функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації; визнання протиправним надання Міністерством оборони України неправомірної інформації в частині дій, які вживалися Міноборони для створення системи обліку публічної інформації; зобов’язання Міністерства оборони України до вжиття достатніх заходів до створення, забезпечення функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації.

Суд першої інстанції в частині вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України у зв’язку із не створенням та не забезпеченням функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації та зобов’язання Міністерства оборони України до вжиття достатніх заходів до створення, забезпечення функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації вказав, що Міноборони має систему обліку публічної інформації на офіційному веб-порталі Міноборони (www.mil.gov.ua) в розділі «Доступ до публічної інформації» вкладка «Система обліку інформації. Отже відсутні правові підстави констатувати, що відповідачем не виконано вимог законодавства у відповідній частині».

При цьому варто зазначити, що за даним посиланням система обліку публічної інформації на сайті Міноборони НЕ СТВОРЕНА. Наповнення вкладки «Система обліку інформації» розділу «Доступ до публічної інформації» впродовж 2012-2013 р.р. незмінне, жодна система чи будь-які інші дані на сторінці відсутні, наявний лише текстовий напис «Інформація оновлюється».

Отже, як бачимо, висновки Суду першої інстанції щодо наявності системи обліку публічної інформації у Відповідача не відповідають дійсності.

Відтак, зважаючи на те, що створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації, доступ до системи обліку публічної інформації є обов’язком Відповідача, що встановив і Суд, слід говорити про те, що протиправна бездіяльність Міністерства оборони України у зв’язку із не створенням та не забезпеченням функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації мала місце не лише у 2012 році, але має триваючий характер і у 2013 році, а відтак Відповідач має бути зобов’язаним до вжиття достатніх заходів до створення, забезпечення функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації.

Базуючи своє рішення на хибному висновку про наявність у Відповідача системи обліку публічної інформації, суд першої інстанції вказав, що «встановлені вище обставини та зазначені висновки свідчать, що відповідачем як розпорядником інформації не допущено прав та інтересів позивача як запитувача інформації».

Але, зважаючи на недоступність системи обліку публічної інформації впродовж усього 2012 року та на протязі поточного року, можемо говорити про порушення права Позивача на доступ до публічної інформації, враховуючи, що згідно ч.4 ст.18 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації несуть відповідальність за забезпечення доступу до системи обліку відповідно до закону, рішення суду першої інстанції оскаржено Позивачем в апеляційному порядку.

17.06.2013 року відкрито апеляційне провадження у справі і апеляційний розгляд справи у Київському апеляційному адміністративному суді призначено на 10.09.2013.Print Friendly, PDF & Email