Вер 302011
 

28 вересня в Інформаційному агентстві “МОСТ-Харьков” відбулась прес-конференція ГІМЦ “Всесвіт” та Харківської правозахисної групи, присвячена 9-му Міжнародному дню Права Знати.

В прес-конференції взяли участь кандидат юридичних наук Оксана Нестеренко (ХПГ) та Віктор Гарбар (ГІМЦ “Всесвіт”). На жаль, прес-конференція не викликала зацікавлення з боку харківських журналістів, окрім недавно позбавленої можливості мовити в ефірі телекомпанії АТН.

Учасники прес-конференції розповіли про історію появи Міжнародного дня Права Знати, його зміст та форми його відзначення, а також виклали результати спостереження за виконанням Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Висновки за результатами спостереження за виконанням Закону України “Про доступ до публічної інформації” полягають в тому, що “громадянському суспільству слід замислитися над питанням, що необхідно робити аби недопусти нівелювання положень Закону України “Про доступ до публічної інформації”, які мали були стати надійними гарантіями для забезпечення максимального доступу до інформації про діяльність української влади.”

Оксана Нестеренко зазначила: “На моє глибоке переконання,  в юриспруденції, як і в медицині є два основних шляхи, медикаментозний та хірургічний, тобто, подолати порочну практику застосування закону можна шляхом навчання державних чиновників правильному застосуванню нового Закону “Про доступ до публічної інформації”, по-друге, оскарження відповідних актів до адміністративних суддів з метою оскарження відповідних актів. Додатковим інструментом, що здатен вплинути на практику застосування Закону України “Про доступ до публічної інформації” можуть слугувати відкрити звернення від громадських організацій до вищих органів української влади.

За результатами спостереження за виконанням Закону України “Про доступ до публічної інформації” та на основі тез учасників прес-конференції підготовлена і незабаром буде оприлюднена стаття “Основні висновки з практики застосування Закону України “Про доступ до публічної інформації”.


Фрагмент виступу Віктора Гарбара

Фрагмент виступу Оксани Нестеренко

Весь запис прес-конференції, люб’язно наданий ІА “МОСТ-Харьков”Print Friendly, PDF & Email