Бер 052012
 

У Верховній Раді народний депутат Андрій Шевченко презентував Науково-практичний коментар до Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Це більш ніж 300-сторінкове видання містить постатейні роз’яснення закону, ухваленого минулого року.

“У цієї книги три головних чатача, – пояснює Шевченко, який був автором Закону про доступ, – це активний громадянин, відповідальний чиновник і чесний суддя. Закон про доступ і цей Коментар – це внесок у те, щоб в Україні було менше корупції і більше правди.”

Видання ініційоване парламентським Комітетом з питань свободи слова та інформації. Авторський колектив очолив авторитетний медіа-юрист Дмитро Котляр. До команди авторів увійшли також Тарас Шевченко (Iнститут Медіа Права), Роман Головенко (Iнститут масової інформації) та Оксана Нестеренко (Харківська правозахисна група). Друк Коментаря фінансово підтримали Міжнародний фонд “Відродження” та Програма сприяння парламенту.

“Закон про доступ заклав нову парадигму відносин між владою та громадянським суспільством, – каже один з авторів Коментаря Оксана Нестеренко, – але наші дослідження свідчать про відсутність суттєвих зрушень в бік більшої відкритості української влади. Це пов’язано з відсутністю повного розуміння духу та букви закону.”

За задумом авторів, Коментар використовуватиметься в адміністративній та судовій практиці.

“Цей закон ухвалювався в особливих умовах, так само по-особливому він і втілюється в життя, – говорить представник Президента у парламенті Юрій Мірошниченко. – Це рідкісний приклад, коли влада, опозиція і представники громадянського суспільства не лише разом працювали над законом, а й співпрацюють у тому, щоб цей закон став нормою для українського чиновника.”

Закон “Про доступ до публічної інформації” набув чинності 9 травня 2011 року. Він був ухвалений під тиском громадськості і покликаний максимально відкрити доступ до інформації, якою володіє влада. У міжнародному рейтингу законів про інформацію, укладеному Центром права і демократії (Канада), український закон про доступ посідає 9 місце серед 89 країн світу.

Для докладнішої інформації:
(096) 233-34-90 Марина ШамотаPrint Friendly, PDF & Email

  2 коментарі to “Презентовано Науково-практичний коментар до Закону України “Про доступ до публічної інформації””

  1. три головних читача: 1. Шевченко, 2. Донор, 3. Шевченко і Донор )

  2. Буду четвертим! Хучь і не “головним”. :)