Чер 032015
 

Президент України підписав закон № 424-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів», який був прийнятий Верховною Радою України 14 травня поточного року.

Закон спрямований на встановлення стабільності банківської системи через урегулювання механізму створення ресурсної бази діяльності банківської системи.

З цією метою затверджені зміни до Цивільного кодексу України, який регулює договірні відносини, та Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», який регулює оплату ощадних (депозитних сертифікатів), відповідно до яких клієнти банку матимуть право отримати вклади та нараховані по ним відсотки за строковим банківським договором по закінченню терміну дії договору. При цьому дострокове повернення даного вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом можливе виключно у випадку, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

З метою захисту інтересів вкладників, які не вимагають повернення суми строкового вкладу зі спливом строку, та уникнень зловживань зі сторони банків, які зацікавлені й надалі співпрацювати з клієнтом на умовах більш вигідних для банку, договір банківського вкладу вважатиметься продовженим лише на умовах вкладу на вимогу. Тобто, пролонгація договору на умовах строкового вкладу можлива тільки при особистому переукладанні договору вкладником.

 

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email

  13 коментарів to “Президент підписав закон щодо умов повернення строкових депозитів”

 1. УРЯ! МИЗДОБУЛИ…

 2. хто здобув, цо здобув?… ;)

 3. ото ж бо и оно ж …

 4. Соррька, ніц не пойняв. :( Цо пан хтіли сказать?

 5. точнее говоря, ничего НЕ ИЗМЕНИЛОСЬ: как и раньше банки могут НЕ ВОЗВРАЩАТЬ ДЕПОЗИТЫ, только теперь им за это НИЧЕГО НЕ БУДЕТ… так миздобули чи як? ;)

 6. наскільки мі відомо, це має стосунок до термінових депозитів. поточних депозитів теє не чіпає.
  розірвання термінового депозиту, то таке… і банку не вигідне, і вкладник відсотків належних не отримував…

 7. зробіть інфо-запитний аналіз розмірів строкових і поточних депозитів у часі – тоді й давайте всебічну інфу…

 8. дякую за ідею! :) а Вам,— тєжко? чи не знаєте, кого питать? ;)

 9. ото ж бо і оно ж…