Лис 282012
 

Неправомірна відмова у наданні інформації, несвоєчасне або неповне її надання, тягне за собою притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Але, як показує практика, працівникам ЖЕКів за порушення права на інформацію загрожує лише дисциплінарна відповідальність у вигляді догани.

Інформаційно-правовий центр “Наше право” оскаржив в районні прокуратури м.Львова та м.Чернівці ненадання інформації 7 ЖЕКами.

В результаті чого прокуратурами внесено 4 подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ЖЕКів.

В поданнях вказано, що ЖЕКи є розпорядниками інформації згідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. А відповіді на запити надавались з порушенням вимог закону: є формального характеру, не дають повної, чіткої, точної інформації на поставлені питання. Крім цього, в діяльності одного з ЖЕКів виявлено систематичне порушення порядку надання публічної інформації.

Тобто підстави притягнення до адміністративної відповідальності є. І чому прокуратури обирають м’якший вид відповідальності невідомо?

Лише в районній прокуратурі м.Чернівці пояснили, – у випадку надання будь-якої відповіді, незалежно від змісту, немає підстав для притягнення до адміністративної відповідальності.

Щодо посадових осіб інших 3 комунальних підприємств, вони уникли будь-якої відповідальності, повідомивши про ненадходження запитів на їхню адресу. Отже, в кожному випадку запит потрібно надсилати рекомендованим листом з повідомленням про вручення, інакше не буде доказів його отримання.

Як висновок, небажання прокуратурою належно реагувати на порушення законодавства про інформація, призводить до уникнення винуватими особами стягнень у вигляді штрафів. Та подальшого обмеження посадовими особами ЖЕКів доступу до інформації.

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email