Лип 162013
 

Не вперше органи влади відмовляються надавати інформацію зручним запитувачу способом. Зокрема, не хочуть сканувати документи і надсилати їх електронною поштою.

У червні 2013 Центр Політичних Студій та Аналітики надіслав до Ради міністрів АРК запит на копії документу, де міститься перелік відомостей, що становлять службову інформацію.

Рада міністрів АРК затвердила перелік інформації «Для службового користування» 07.052008. Цей доступний для ознайомлення на веб-сайті Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Однак це не звільняє орган влади від обов’язку надавати цю інформацію на запит і у зручний запитувачу спосіб.

Представники ЦПСА вже не вперше стикаються із проблемою, що орган влади не хоче надати інформацію у зручній запитувачу формі. Зокрема, ми попросили надіслати копії документів електронною поштою.

Але розпорядник інформації переконує, що це зробити неможливо, оскільки копії документів мають бути засвідчені підписом відповідальної особи.

«На даний час в Управлінні справами Ради міністрів Автономної Республіки Крим не запроваджено систему електронного документообігу та не застосовуються електронні цифрові підписи, у зв’язку з чим засвідчені в установленому порядку копії документів не можуть бути надіслані електронною поштою», – йдеться у відповіді на запит.

Натомість пропонують вислати підписані копії звичайною поштою. Тобто передбачається виготовлення паперових копій документів. І тут розпорядник починає посилатися на ЗУ «Про доступ до публічної інформації», що у разі «виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк».

Тому автору запиту пропонують підтвердити можливість оплати витрат на копіювання вказаних документів. Проте ціни не називають.

Це вже не перший випадок хибного тлумачення чи свідомого невиконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

У червні цього року ЦПСА повідомляв, що міські ради Харкова, Одеси й Сум відмовляються сканувати податкові декларації мерів та їхніх заступників . Розпорядники інформації стверджували, що закон не вимагає від них сканувати документи навіть на вимогу запитувача.

Таким чином органи влади порушують норму ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Законом передбачено, що запитувану інформацію можна отримати різними доступними способами: усно, письмово чи в іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Моніторинг здійснюється Центром Політичних Студій та Аналітики за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні в рамках проекту «Знати, щоб діяти!». Детальніше з новинами про доступ до публічної інформації Ви можете ознайомитись на сайті «Прозора Бюрократія» www.access-info.org.ua

 Print Friendly, PDF & Email