Тра 142015
 

За відповідне рішення проголосували 246 нардепів

Народні депутати підтримали у другому читані та в цілому урядовий законопроект № 0924 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів”. За відповідне рішення проголосували 246 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Закон доповнює чинний Кримінальний кодекс України низкою спеціальних складів злочинів, передбачивши кримінальну відповідальність за такі злочинні діяння, як: погроза або насильство щодо журналіста (стаття 345-1 КК карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років), погроза або насильство щодо журналіста з боку працівника правоохоронного органу, іншої службової особи (стаття 345-2 КК карається позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.), умисне знищення або пошкодження майна журналіста (стаття 347-1 караються позбавленням волі на строк від 6 до 15 років.), посягання на життя журналіста (стаття 348-1 КК карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років або довічним позбавленням волі), захоплення журналіста як заручника (стаття 349-1 КК караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років), а також постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови з метою перешкоджання діяльності журналіста (частина 2 статті 375 караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років).

Крім того, пропонується встановити компенсаційні виплати в разі загибелі або поранення журналістів під час виконання ними професійних обов’язків, шляхом внесення відповідних доповнень до Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”(стаття 18).

Нагадаємо, 25 липня 2014 р. народні депутати підтримали цей законопроект у першому читані. За відповідний законопроект № 4013 проголосували 232 нардепи.

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email

  1 коментар to “Рада посилила кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів”