Лип 272012
 

22 березня я послала електронною поштою запит до МВС.

——————-
Міністерство внутрішніх справ України
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Громадянки України Зубар Наталки

На підставі ст.34 Конституції України, ст.10 Європейської конвенції з прав людини,
Закону України “Про інформацію”, Закону України “Про доступ до публічної інформації”,

“22” березня 2012р.
№1/МЗ/3-22
Шановні пані та панове,

Прошу Вас надати мені наступну письмову інформацію:

Чи відповідає дійсності інформація, викладена тут http://www.pravda.com.ua/news/2012/03/22/6961198/ про те, що міліція намагалася затримати учасників акції “Готуй намет навесні”. Текст новини долучаю.

Якщо так, то які були правові підстави цієї спроби затримання?

Якщо інформація не відповідає дійсності, прошу надати версію подій МВС.

Заздалегідь вдячна вам за увагу до цього запита і належну відповідь.

Прошу надати відповідь на адресу monitor@maidan.org.ua

 

З повагою,

Наталка Зубар
Виконавчий директор ГІМЦ «Всесвіт»

—————-
26 березня, тобто в визначений законом термін, я отримала відповідь

————–

У Міністерстві розглянуто Ваш запит щодо акції «Готуй намет навесні».
Інформуємо, що за змістом Ваш запит є зверненням громадян. Згідно з статтею 5 Закону України «Про звернення громадян», звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, підпис заявника із зазначенням дати.
Ураховуючи викладене, пропонуємо Вам оформити звернення відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та надіслати до МВС України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10.
Начальник Р.Ю. Ковальов
———-

Після цього колега послав в МВС дослівно той самий інформаційний запит з вказанням статусу журналіста. І отримав змістовну відповідь.

І ми про цей випадок майже забули, аж ось сьогодні, 27 липня, я отримую на емейл відповідь від МВС на свій інформаційний запит від 22 березня. Якщо комусь цікаво зміст – дивіться файли.

Ми дуже багато і давно листуємося з владою. Тільки в цьому році послали більше 700 запитів і звернень. Буває, що нам не відповідають з першого разу, але такого ще не було.

ПС. Хочу зазначити, що в нашій практиці МВС займає друге місце після прокуратури по ненаданню відповідей на запити і звернення.

 

* * *

А нам не повірили, коли ми писали, що “Шикарно, це на 75%! Саме настільки дієвим є Закон «Про доступ до публічної інформації» формально. А фактично?“, казали, що ми упереджені…Print Friendly, PDF & Email