Сер 162012
 

Згідно п.1 ст.19 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” Броварська міжрайонна прокуратура зобов’язана щороку не пізніше 10 лютого оприлюднювати інформацію про вжиті заходи щодо протидії корупції та про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Лип 052012
 

За період з 03 січня до 30 червня 2012 року до органів прокуратури області надійшло 112 запитів на інформацію, з яких (у тому числі залишок 2011 року – 4 запити) надано інформацію на 56 запитів, надіслано 52 роз’яснення, 5 запитів надіслано за належністю іншим розпорядникам, в тому числі 3 підпорядкованим прокурорам, відмовлено у задоволенні 1 запиту та 2 запити в залишку.

Тра 102012
 

9 травня – річниця ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Поки що новими можливостями непросто скористатися і роблять це більше громадські діячі та журналісти, аніж звичайні громадяни. За рік дії закону активісти вже зіткнулися із численними його порушеннями. У колах журналістів зібрали 10 найгучніших фактів – питання, на які влада категорично відмовилася відповідати, і провели напередодні, 8 травня, прес-конференцію та ряд креативних акцій з цієї нагоди.

Тра 042012
 

Наш закон “про доступ” обходить американський щонайменше за 5 базовими параметрами. Я мало знаю сфер, де ми б мали таку ж заявку лідерство. Чим не привід для гордості?

Кві 182012
 

Вісімнадцятого квітня 2012 року Інститут Медіа Права, представляючи інтереси журналістки Катерини Аврамчук, подав позов до Апарату Верховної Ради України.

Кві 152012
 

26 травня минулого року Голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець підписав Наказ № 196, яким затверджено «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у Державному агентстві лісових ресурсів України». Наказом обмежено доступ до окремих категорій інформації про ведення лісового господарства та стан лісових ресурсів. Зокрема, гриф обмеження доступу ДСК отримують: дрібномасштабні топографічні карти, карти на лісові підприємства, території природно – заповідного фонду, схеми лісів, пояснювальні записки до проектів розвитку лісового господарства на рівні обласних управлінь, документація державного лісового кадастру і таке інше.

Кві 012012
 

Під час останнього засідання громадської ради при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради розглядалося питання незадовільного виконання міською владою закону про доступ до публічної інформації в частині оприлюднення проектів рішень виконавчого комітету та міської ради. Під час обговорення було запропоновано пані Наталі Мазур, як представнику від влади, роз’яснити особливості документообігу в міськвиконкомі з метою виявлення отого «слабкої ланки».

Бер 282012
 

Я замучив вже сервер Верховної Ради України запитами про надання мені тексту Закону України “Про надання доступу до публічної інформації”. На останній запит сервер Верховної Ради України відповів: “Йшов би ти, козаче, та й до Київради!”

Бер 272012
 

Моє листування з владою з приводу звітування міського голови завершилось феєричною відповіддю від виконкому, яка варта окремої історії у цій колонці. Цю «бюрократичну головоломку» не можна «розгадати» жодними законами логіки чи здоровим глуздом, а відтак її можна лиш долучити до публічної колекції зафіксованих письмово «калізій» влади.

Бер 262012
 

Львівська область є форвардом по кількості судових рішень, які стосуються виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Таку кількість справ має хіба що Крим. Про це повідомила програмний директор інформаційно-правового центру «Наше право» Оксана Ващук.