Тра 162015
 

Палата представників США схвалила поставки летальної зброї в Україну

Нижня палата Конгресу США ухвалила законопроект, який затверджує оборонний бюджет у сумі $612 млрд на новий фінансовий рік. У тому числі передбачено виділити $200 млн на допомогу Україні, зокрема у вигляді летальної зброї.

Голосування в палаті представників відбулося в п’ятницю, передає власний кореспондент Укрінформу в США.

За ухвалення документа проголосувало 269 конгресменів, проти був 151. Однак в адміністрації Обами вже пообіцяли накласти вето в разі, якщо документ надійде на підпис президенту, переважно через надмірні видатки. Для цього аналогічний законопроект має бути проголосований у сенаті.

“Міністр оборони уповноважений з узгодженням із державним секретарем надавати допомогу, в тому числі у вигляді навчань, обладнання, летальної зброї оборонного характеру, матеріально-технічного забезпечення, матеріалів і послуг, а також тилового забезпечення збройних сил та національних сил безпеки України до 30 вересня 2016 року (до завершення наступного фінансового року. – Ред.), щоб допомогти уряду України в досягненні таких цілей: (1) захисту її суверенної території проти іноземних загарбників; (2) захисту та оборони українського народу від нападів, пов’язаних з підтримуваними Росією сепаратистами; (3) створенні умов для мирного врегулювання, спрямованого на завершення конфлікту”, – йдеться у тексті законопроекту.

Читайте також: У Конгресі США зафіксували рекордну активність на підтримку України

Як повідомляв Укрінформ, днем раніше профільний комітет Сенату США затвердив аналогічний проект закону, який передбачає виділення $300 млн військової допомоги Україні. Голосування щодо нього у верхній палаті очікується найближчим часом.

 

Джерело

 * * *

США приостановят финансирование программ по реализации Договора об СНВ из-за агрессии РФ против Украины

Палата представителей США приняла поправку к проекту военного бюджета на 2016 финансовый год, которая предусматривает приостановку финансирования программ по реализации заключенного с Россией Договора о сокращении стратегических наступательных вооружений (СНВ).

Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на РБК, об этом пишет Bloomberg.

С таким предложением выступил республиканец Дуг Ламборн. В поправке отмечается, что финансирование проектов по СНВ должно быть прекращено до тех пор, пока президент США не заверит, что Россия “больше не занимает украинские территории”. За поправку проголосовали 235 конгрессменов, против – 182. Также палата представителей приняла предложение республиканца Майкла Тернера, предусматривающее ограничение контактов с РФ по военным каналам.

Договор по СНВ (сокращение наступательных вооружений) был подписан президентами Дмитрием Медведевым и Бараком Обамой в Праге 8 апреля 2010 года и вступил в силу 5 февраля 2011 года. Документ, в частности, обязывает Москву и Вашингтон сократить количество стратегических ядерных боеголовок до 1550 единиц.

 

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email