Сер 042011
 

13 липня 2011 року, Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» було подано пропозиції за результатами проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради. У відповідь на пропозиції громадської організації «ПРАВО» було отримано лист за підписом міського голови Василя Грушка, в якому йшлося про відмову виносити запропоновані пропозиції на розгляд виконавчого комітету Хмільницької міської ради…

Таким чином було проігноровано вимоги частини 2 п. 7 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради №255 від 21 квітня 2011 року, який зобов’язує виконавчий комітет Хмільницької міської ради розглянути пропозиції на найближчому своєму засіданні за участю представників інституту громадянського суспільства, який проводив громадську експертизу…

Сам лист-відповідь містить багато цікавих моментів, що демонструють розуміння (чи не розуміння) міською владою значення органів самоорганізації населення в розвитку міста та зацікавленість в їх розвитку й налагодженні ефективної діяльності. Цього листа, звичайно з коментарем, ми розмістимо дещо пізніше.

Після отримання відповіді в мене виникло логічне питання – «Чому?». Чому знову ігнорується правова норма? Чим взагалі керувався Василь Пилипович, підписуючи таку відповідь? Саме тому я вирішив звернутися з запитом до міського голови з пропозицією прокоментувати ситуацію, що склалася. Вашій увазі пропонується сам лист:

 

Хмільницькому міському голові

Грушку В.П.

Дорох Віталій Володимирович

вул.. Кармелюка, 12

с. Голодьки

Хмільницького району

Вінницької області

22 064

Запит на інформацію

Шановний Василь Пилипович!

На підставі ст. 40 Конституції України, ст. 1, 3, 5, 13, 14, 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» №2939-VI від 13 січня 2011 року, прошу Вашого сприяння у реалізації мого, закріпленого ст. 34 Конституції України, громадянського права на отримання інформації.

Як Вам відомо, 13 липня 2011 року, Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» було подано пропозиції за результатами проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради (лист №23-11 від 13.07.2011 р.). У відповідь на пропозиції громадської організації «ПРАВО» було отримано лист за №02-12/999 від 27.07.2077 р. (копія листа додається), в якому йшлося про відмову виносити запропоновані пропозиції на розгляд виконавчого комітету Хмільницької міської ради. Таким чином було проігноровано вимоги частини 2 п. 7 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради №255 від 21 квітня 2011 року, який зобов’язує виконавчий комітет Хмільницької міської ради розглянути пропозиції на найближчому своєму засіданні за участю представників інституту громадянського суспільства, який проводив громадську експертизу.

Керуючись вищевикладеним, прошу Вас, як Хмільницького міського голову, надати мені у письмовому вигляді відповіді на наступні питання:

 

 • Чому було проігноровано вимоги частини 2 п. 7 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради №255 від 21 квітня 2011 року?

 

 • Яким нормативно-правовим документом чи іншим правовим актом керувався виконавчий комітет Хмільницької міської ради та Ви особисто, відмовляючись виносити пропозиції Хмільницької районної громадської організації «ПРАВО», розроблені за результатами проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради, на розгляд виконавчого комітету Хмільницької міської ради?

 

Заздалегідь дякую Вам за увагу до цього звернення і не сумніваюся, що Ваша компетентна співпраця відповідатиме курсу на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади, проголошеному керівництвом нашої держави. Також висловлюю готовність відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідь на моє звернення прошу надати в письмовому вигляді та в строк, передбачений ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на наступну адресу: 22 000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул.. 1-го Травня, буд.9, кв. 29

04.08.2011 року

З повагою Віталій Дорох

 

http://pravo-hm.org.ua/ihnoruvannya-dumky-hromady-staje-systemoyu/Print Friendly, PDF & Email

  5 коментарів to “Цікавий запит на інформацію про правові підстави невиконання власних рішень.”

 1. Цей лист до міського голови не є запитом в розумінні Закону “Про доступ до публічної інформації”, бо стосується не надання інформації, якою володіє розпорядник (міська рада), а надання роз’яснення. Шапка “запит на інформацію” і посилання на Закон не роблять цей лист інформаційним запитом. По суті, це звернення відповідно до Закону “Про звернення громадян”

 2. Шановний пане Дмитре!
  Це прекрасна нагода, аби пояснити відвідувачам порталу ріжницю, між запитом про надання інформації та зверненням громадянина.
  Чи маєте Ви який сь текст, що роз’яснює цю ріжницю? Я б залюбки додав би такий текст до “Посібника ПЗ”.

 3. Dи тільки нашому міському голові про це не кажіть…))) А я обовязково триматиму вас в курсі того, що відбуватиметься далі… )))

 4. Віктор Гарбар: Приклад пояснення різниці між запитом та звернення можна знайти у Методичних рекомендаціях, які готували громадські експерти, вони у вас є на сайті

  Віталій Дорох: Не буду)) Але оскільки більшість чиновників інстинктивно думає, як би відмовити в інформації, то думаю вони самі здогадаються. Можна було б запитати, не якими актами регулюється…, а попросити надати копії актів, на підставі яких було прийнято рішення. Але навряд чи це сильно допоможе, бо це може бути положення Закону про місцеве самоврядування чи регламенту ради, де визначено, що саме міський голова чи інша посадова особа формує порядок денний ради/виносить документи на розгляд

 5. ))) Пропоную зачекати реакції влади…)))