Тра 212015
 

Народні депутати ухвалили заяву про відступ України від окремих зобов’язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідне рішення підтримали 249 нардепів.

“Проведення АТО в окремих районах Донецької та Луганської областей, спричинене збройною агресією РФ та діями терористичних угруповань, підтримуваних РФ, супроводжувалось ухваленням Верховною Радою законів, які за своєю природою є несумісними із зобов’язаннями України за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Європейською соціальною хартією”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Відповідно до зазначених міжнародних угод держава у разі війни або іншої небезпеки, яка створює загрозу для існування народу, може здійснити тимчасовий відступ від зобов’язань.

“Як держава, стосовно якої здійснюється агресія, ми маємо право на відступ від взятих зобов’язань у зв’язку із захистом своїх інтересів. Тому постанова про відступ України від окремих зобов’язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод є тим рішенням, яким ми повідомляємо, що відповідно до своїх прав ми відступаємо від окремих зобов’язань”, – сказала віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, презентуючи проект заяви.

Постанова затверджує заяву про відступ від зобов’язань, яка містить обгрунтування щодо кожного заходу, який може вживатися на територіях, які не є окупованими, але на яких здійснюється АТО.

“Схвалити Заяву Верховної Ради України про відступ від окремих зобов’язань, визначених пунктом 3 статті 2, статтями 9, 12, 14 та 17 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та  статтями 5, 6, 8 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на період до повного припинення збройної агресії Російської Федерації, а саме до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їх військової техніки з території України, відновлення повного контролю України за державним кордоном України, відновлення конституційного ладу та порядку на окупованій території України”, – йдеться у постанові.

Міністерству закордонних справ України на підставі інформації, наданої Мін’юстом, СБУ та іншими органами державної влади доручено поінформувати про цю заяву та безпекову ситуацію в Донецькій та Луганській областях, про зміну території, на яку поширюється відступ України від зобов’язань за названими міжнародними угодами, Генерального секретаря ООН та Генерального секретаря Ради Європи.

 

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email