Вер 302013
 

Уряд затвердив нові технічні вимоги до офіційних веб-сайтів – відтепер вони повинні бути адаптовані для користувачів із дефектами слуху та зору.

Уряд вніс зміни у відповідні постанови, інформує Держкомтелерадіо. Згідно нововведеннями, міністерства, центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Криму, місцеві держадміністрації мають забезпечити доступ до своїх офіційних сайтів людям з порушеннями зорового і слухового сприйняття.

Як повідомляється, сайти повинні мати можливість працювати з адаптивними програмами екранного доступу, які забезпечують звукове та брайлівське введення даних. Крім того, мультимедіа і графічні матеріали, інформаційна стрічка мають дублюватися у вигляді звичайного текса, розмір шрифту повинен змінюватися до 200% без втрати змісту і функціональності сайту, а текст має мати коефіцієнт контрастності не менш як 5:1.

Якщо ж сайт містить велику кількість матеріалів, які ускладнюють користування людям з порушеннями сприйняття, уряд рекомендує створити альтернативну версію сайту, що дублює інформацію, але має більш просту структуру.

Варто зазначити, що проект постанови було розроблено Держкомтелерадіо з метою реалізації в Україні Конвенції про права інвалідів. Процес адаптації сайтів буде фінансувати держава. Відомо, що на сьогоднішній день подібна модернізація необхідна 606 сайтам органів виконавчої влади.

ДжерелоPrint Friendly, PDF & Email