Лип 092011
 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 3 листопада 2010 р. № 996, обласні та районні державні адміністрації мали вжити заходів для проведення протягом трьох місяців (до 11 лютого 2011 р.), з дня набрання чинності зазначеної постанови, установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади та забезпечити їх функціонування.
З метою проведення громадського моніторингу дотримання місцевими державними адміністраціями Дніпропетровської та Запорізької областей норм Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 3 листопада 2010 р. № 996, а також керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 р. № 2939-VII, Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» 7 липня 2011 р. звернулася до районних державних адміністрацій Дніпропетровської та Запорізької областей із запитом на інформацію від 7 липня 2011 р. № 03/07-60 (зразок запиту розміщено на www.dcecrp.ho.ua).
Запит було підготовлено у повній відповідності до вимог ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та надіслано на офіційні адреси електронної пошти, що оприлюднені на офіційних веб-сторінках Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій.
У своєму запиті Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» просила надати вичерпну інформацію щодо роботи відповідних місцевих державних адміністрацій зі створення громадських рад, а саме:
1) чи було місцевою державною адміністрацією утворено ініціативну групу з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства; коли та в якому засобі масової інформації було оприлюднено інформацію про створення ініціативної групи; скільки представників інститутів громадянського суспільства входило до складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів; дата, час та місце проведення установчих зборів для формування громадської ради;
2) інформацію про кількісний склад громадської ради при місцевій державній адміністрації, її персональний склад, структуру, перелік комітетів або комісій;
3) копії розпорядження про затвердження складу громадської ради при місцевій державній адміністрації; погодженого й затвердженого положення про громадську раду, її регламент (за наявності);
4) інформацію про адресу веб-сторінки у мережі Інтернет, на якій розміщено інформацію про взаємодію місцевої державної адміністрації із громадською радою.
Запит було відправлено о 14 год. 34 хв. 7 липня 2011 р., а вже о 16 год. 36 хв. 7 липня 2011 р. на адресу електронної пошти Дніпропетровської обласної громадської організації «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» надійшла відповідь на запит від Великобілозерської районної державної адміністрації Запорізької області.
Таким чином, на виконання інформаційного запиту з питань формування та функціонування громадської ради при Великобілозерській районній державній адміністрації Запорізької області було витрачено менше 2 годин. До того ж, у самій відповіді було надано вичерпну інформацію й усі запитувані документи.

На думку експертів Дніпропетровської обласної громадської організації «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» такі дії посадових осіб Великобілозерської районної державної адміністрації Запорізької області заслуговують щонайменше на подяку й поширення як позитивного прикладу виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». На разі це найшвидша відповідь, яку було отримано Дніпропетровською обласною громадською організацією «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» з часу набрання чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації» й до того ж із наданням усієї запитуваної інформації.
Цікаво, чи зможуть у майбутньому інші розпорядники публічної інформації – суб’єкти владних повноважень – повторити або перевершити рекорд Великобілозерської районної державної адміністрації Запорізької області?

Громадський моніторинг проводиться в межах реалізації проекту “Захист прав громадян на доступ до інформації про діяльність органів влади” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Файли для завантаження:
Запит на інформацію.pdf

http://www.dcecrp.ho.ua/Print Friendly, PDF & Email