Тра 262011
 
Публікація №16 з серії Доступ до публічної інформації, хроніки Всього публікацій у серії 144.

Дворічні зусилля небайдужих (тут – до витрачання коштів платників податків та до діяльности ВРУ) майданівців змусили Верховну Раду України спочатку вперше в історії оприлюднити свої кошториси за 2009 та 2010 роки (тут треба дякувати  і народному депутату Лесі Оробець http://maidanua.org/static/news/2010/1273598994.html), а тепер – оприлюднити звіти про виконання кошторисів за ці роки.

ВРУ довго пручалася: писали відписки, ухилялися в суді, напівнадавала напівінформацію (http://maidanua.org/static/news/2011/1302260685.html) тощо. Проте наполегливість громадян і цього разу перемогла: за дорученням Литвина керівник апарату ВРУ В.Зайчук врешті надіслав копії звітів: відтак кожен може вивчати, співставляти і робити свої висновки.

Громадяни мають право знати про державу все, окрім інформації, від якої вони самі, здійснюючи установчу владу, відмовляються в інтересах національної безпеки, а про політичну діяльність все. Допоки це не буде забезпечено, і влада і “політикум” для українців, свідомих своїх прав, залишатимуться чужими.

Принагідно варто нагадати: 10.05.11 набрало чинности нове законодавство про доступ до інформації, проте навіть самий розпрекрасний закон сам по собі не створює “успіхів громадянського суспільства” – закони лише створюють (чи псують) додаткові можливості, котрими слід користатися з метою громадянського контролю над владою та відповідальности держави. Держава ніколи не стане правовою в жоден інакший спосіб як будучи поставленою під громадянський контроль. Тож “вдалого полювання”!

 
Навіґація у серії:Попередня публікація серії: У структурі секретаріату Кабміну створено управління з забезпечення доступу до публічної інформації. (оновлено)

Наступна публікація серії: Корупційний лікнеп для посадовців Донецької області
Print Friendly, PDF & Email


  1 коментар to “Верховну раду примусили вивернути кишені!”